Akcesoria jeździeckie dla początkujących i zawodowców

Każdy jeździec, bez względu na stopień zaawansowania, powinien posiadać odpowiednie wyposażenie, które ułatwia jazdę i zwiększa jej komfort – zarówno dla jeźdźca, jak i dla konia. Co można zaliczyć do niezbędnych elementów?

Czym różnią się akcesoria jeździecka dla zawodowców od tych amatorskich?

jeździectwo Dla jeźdźca na pewno będzie to odpowiednia odzież. Najważniejsze będą tu dobre buty, wygodne, skutecznie chroniące łydkę przed obtarciem i nie pozwalające nodze zaklinować się w strzemieniu, co może być bardzo groźne przy wypadku. Kolejny punkt to spodnie, dobrze dopasowane, bez szwów i wygodne, czyli bryczesy damskie lub męskie. Jeżeli chodzi o akcesoria jeździeckie to nie może też zabraknąć rękawiczek, chroniących palce i dłonie przed otarciami i bąblami od wodzy, szczególnie jeśli koń się szarpnie, a także kasku, który stanowi czasem różnicę w czasie upadku między poważnym zranieniem a niewielkim wstrząsem. A nasz koń? Jemu potrzebne będzie dopasowane siodło, ciepła derka, wygodny, dobrze wchłaniający wilgoć czaprak pod siodło i odpowiednie ogłowie, także ochranicze dla konia. Wszystko powinno być maksymalnie dopasowane i miękkie, by nie urazić wrażliwej skóry i nie spowodować u zwierzęcia dyskomfortu w czasie jazdy. Na specjalne okazje, jak zawody, można zainwestować w bardziej ozdobne ogłowie lub czaprak, a dla siebie – w modne bryczesy, marynarki, kurtki, koszulę z żabotem…
Nie ważne, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z konną jazdą, czy może jesteśmy już weteranami tego sportu. W każdym przypadku warto zainwestować w odpowiednią odzież i akcesoria, które zapewnią nam i koniowi bezpieczną i komfortową jazdę i współpracę.

Sprawdź to na www.stajniasklep.pl