Antyki i porcelana Messen – klasyczne wnętrze

Cenisz sobie wyrafinowane, stylowe otoczenie, które wypełnione jest gustownymi przedmiotami, a dodatkowo lubisz stylizowane wnętrza zwłaszcza na styl antyczny? W takim razie na pewno spodobają Ci się przedstawione tutaj kompozycje i być może posłużą za inspirację do stworzenia własnego wymarzonego kącika. Antyki zachowane w dobrym stanie lub odrestaurowane stanowią w dzisiejszych czasach produkt luksusowy, tak samo jak porcelana Meissen.

MeissenSięgają po nie ludzie, którzy doceniają artyzm przedmiotów, bogate zdobienia, odbierają je jako sztukę rzeczy codziennych. Obiektem pożądania wielbicieli antyków są nie tylko meble i wyposażenie mieszkania ale także przedmioty codziennego użytku. Jednym z nich jest porcelana. Wśród tych najbardziej cenionych producentów wysoko na liście usytuowana jest marka Rosenthal, która działa od ponad 130 lat, a od ponad 50 lat kolekcja tworzona jest przy współpracy ze znanymi na skalę całego świata projektantami. Porcelana Meissen jest nowoczesna i zarazem ekskluzywna, prawdziwa perełka dla koneserów sztuki. Przedmioty wykonywane pod tą marką charakteryzują się wysoką jakością oraz oryginalnym wzornictwem.
Mowa o porcelanie nie może obejść się bez wspomnienia o niemieckiej Meissen, która swą produkcją zasłynęła na całym świecie. Firmowym znakiem charakterystycznym dla miśnieńskiej porcelany są dwa skrzyżowane błękitne miecze. Początki firmy sięgają połowy XVIII wieku. Niewiele później porcelana produkowana w Miśni okryła ją światową sławą. Szlachetna porcelana służyła nie tylko do wyrobu naczyń i zastawy stołowej, ale również doskonałych porcelanowych figurek. Odwiedzając niemiecką Miśnię można zobaczyć na własne oczy muzealne zbiory oczywiście dotyczące porcelany, a także dekoracyjno-użytkowe elementy konstrukcji kościołów stworzone w lokalnej wytwórni porcelany. Miśnia zasłynęła pierwszą w Europie fabryką porcelany.

Antyczne stylizacje wnętrz stanowią doskonały wyraz osobowości oraz gustu mieszkających w nich osób. Są przy tym niesamowicie ekskluzywne i na pewno niepowtarzalne.