Architektura wnętrz – najnowsze trendy

Trendy w projektowaniu wnętrz cały czas się zmieniają, tak samo jak trendy w ubiorze. Co chwila pojawiają się jakieś nowe rozwiązania. W jedne z nich warto zainwestować a w inne mniej. Zatem przyjrzyjmy się również temu, jakie nowości pojawiły się w ostatnim czasie i na które z nich warto zwrócić uwagę.

Najnowsze trendy w architekturze wnętrz

architekt wnętrz-szczecin

Po pierwsze, najnowsza architektura wnętrz zwraca dużą uwagę na oświetlenie. Mamy zarówno lampy stojące, jak i wiszące, te dające światło ciepłe i zimne. Nawet popularne stały się designerskie lampy ogrodowe, które nie tylko go skutecznie oświetla, ale również będą ozdobą naszej działki. Po drugie, ważne są podłogi. Zwykłe panele podłogowe, już nie wystarczą. Teraz architekt wnętrz-Szczecin może polecić nam postarzane parkiety z ekskluzywnego drewna, czy tez wykładziny dywanowe w płytkach, które na pewno zrobią wrażenie nie tylko w naszych domach, ale również w biurowcach i budynkach usługowych. Mają one wiele zalet, są łatwe w czyszczeniu, łatwo jest wymienić jednej fragment, kiedy będzie zniszczony. Z drugiej strony mamy również puchowe dywany, ale to najczęściej element stosowany w sypialni czy w pokojach dziecięcych. Po trzecie, projektowanie wnętrz zakłada również dekoracje ścienne. Pojawiają się szablony malarskie, do malowania wzorków., są naklejki na ścianę czy już znane i popularne fototapety.

Na pewno taka ściana, a nie tylko pomalowana, czy też ze zwykła gładką tapetą będzie przyciągała wzrok. Jak widać najnowsze trendy dotyczą wszystkiego, od podłogi do sufitu.

Najlepszy architekt wnętrz – kokowski.com