Bezpieczny dozownik do mydła

Skuteczne mycie rąk jest możliwe tylko dzięki zastosowaniu wody i mydła, ponieważ zawiera ono składniki likwidujące brud, a także bakterie czy wirusy. Obecnie na rynku mamy kilka rodzajów mydeł w różnej formie, które sprawdzą się w domu i w miejscu publicznym.

Gdzie są stosowane dozowniki do mydła?

dozownik do mydła łokciowyJeszcze kilka dekad temu, na rynku były dostępne tylko mydła w kostce, które były standardem w każdym domu. W miejscach publicznych ich często wcale nie było, co stanowiło duży problem. Obecnie jesteśmy świadomi zagrożenia epidemiologicznego i regularnie myjemy ręce w domu i poza nim. W publicznych toaletach możemy spotkać dozownik do mydła łokciowy lub automatyczny. Są one znacznie bezpieczniejsze niż zwykły pojemnik z pompką, którego każdy dotyka, chcąc skorzystać z mydła. Łokciowy model ma bardzo prostą konstrukcję, ponieważ do jego obudowy wsadza się klasyczny pojemnik z mydłem, który wyposażony jest w pompkę. W górnej części dozownika jest umieszczony długi przycisk, który znajduje się dokładnie nad pompką pojemnika. W momencie jego naciśnięcia, następuje aplikacja mydła, zatem jest to bardzo proste i bezpieczne, ponieważ na łokciach nie gromadzą się bakterie, a na pewno nie w takiej ilości jak na dłoniach. Tego typu dozowniki są dość często stosowane w szpitalach i przychodniach, gdyż znacząco minimalizują ewentualne ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów. W sprzedaży znajdziemy kilka lub nawet kilkanaście modeli dozowników łokciowych, różniących się wielkością i materiałem z jakiego są wykonane.

Przeważnie za dozownik łokciowy do mydła w płynie trzeba zapłacić około czterdzieści – pięćdziesiąt złotych, zatem jest on znacznie tańszy od modeli automatycznych. Równie dobrze może on być wykorzystywany na aplikacji płynu dezynfekującego.