Bo pies wymaga opieki

hotel dla psówW innowacyjnej próbie tego, by rozwiązać problem bezpańskich psów nękających miasto jak również po to, by pomóc ludziom, którzy nie mają z kim zostawić psa planując jakiś wyjazd – tworzy się dzisiaj na całym świecie luksusowe hotele dla psów.

Hotele wyposażone są nierzadko w baseny, salony urody, salony gier, zajęć i apartamenty – nawet VIP dla psów, których właściciele są po prostu zbyt zajęci, aby zapewnić im w danym czasie opiekę. Koszty hotelu tego rodzaju mają różne stawki dzienne- za które utrzymuje się psy, nie licząc kosztów żywności – za to są dodatkowe opłaty.
Właściciele hoteli takich jak te opisuje hotele dla psów jak przedszkola i uważa, że może to stanowić rozwiązanie dla zapracowanych, zamożnych ludzi, którzy albo zakupili psy bez pełnego zrozumienia tego jak wielkiej to wymaga opieki lub którzy mają zwierzęta i potrzebują kogoś do opieki nad nimi podczas np. podróży w interesach. Założyciele wierzą, że może to pomóc rozwiązać problem bezdomnych psów – gdyż często jest tak, że zamożni ludzie kupują psy, nie realizują wobec nich opieki, która jest wymagana, przez co te psy są nierzadko zaniedbane albo też porzucane.
W obliczu tego hotel dla zwierząt wydaje się całkiem fajnym rozwiązaniem. Choć może wydawać się to dziwne dla niektórych, dla innych jest to wspaniałe rozwiązanie. Wielu właścicieli zwierząt domowych na całym świecie staje czasem w obliczu trudnych zadań. Dbanie o aktywność psa może być pracą w pełnym wymiarze czasu samą w sobie. Psy muszą być wyprowadzane, karmione, trzeba się z nimi bawić i na nie zwrócić uwagę. Jeśli pies nie zostanie poprawnie zadbany, może stać się destrukcyjnym dla otoczenia.

Niektóre psy którymi w domu nikt się nie zajmuje, bądź zostają w nim same mogą nawet zdobyć się na zrobienie rzeczy, które prowadzą do ich przedwczesnej śmierci, chodzi o połykania rzeczy którymi mogą się udusić lub jedzenie chemii gospodarczej, która je zatruwa. Właściciele, którzy chcą mieć pewność, że ich pies jest bezpieczny uważają więc, że taki hotel to wspaniały pomysł.