Body rozpinane z przodu

 

Dziecko jest noworodkiem do czasu skończenia czwartego tygodnia życia. Później staje się niemowlakiem, którym pozostaje przez kolejne jedenaście miesięcy. To czas, kiedy nasz bobas bardzo szybko rośnie, dlatego często trzeba mu kupować nowe ubrania. 

Jakie body kupimy dla niemowlaka?

body niemowlęce rozpinane z przoduTypowym ubraniem dla niemowlaka są body, ponieważ maluchy w tym czasie chodzą w pieluszkach, a ten rodzaj odzieży najlepiej się sprawdza. Body mogą mieć długi, lub krótki, rękaw, albo być na ramiączkach. Kiedy jest ciepło, maluchy mogą mieć same body, a kiedy robi się zimno, to wystarczy na nie nałożyć sweterek i spodenki. Drugim głównym ubrankiem niemowlaków są pajacyki, w których maluszki śpią, bo mają także zabudowane nóżki i stópki. Mamy najczęściej wybierają body niemowlęce rozpinane z przodu, ponieważ umożliwiają łatwe ubieranie na leżąco i na stojącą. Można w ich szybko dziecko przewinąć bez konieczności ściągania całego ubranka. Zapięcie zawsze wykonane jest z zatrzasków, których linia idzie na skos wzdłuż ciała niemowlaka i mają także zapięcie w kroczku. Zapięcie jest wykonane w taki sposób, aby nie miało bezpośredniego kontaktu z ciałem maluszka. Body z długim rękawem świetnie się sprawdza w porze jesienno – zimowej, bo świetnie grzeje malucha, natomiast model z krótkim rękawem, będzie idealny na letnie spacery. Wszystkie ubrania dla niemowlaka powinny być wykonane z bezpiecznej i delikatnej bawełny, która może być prana w pralce w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Body dla niemowląt są dostępne w kolorach dopasowanych dla dziewczynek i chłopców. Ale znajdziemy także uniwersalne kolory, lub po prostu białe model, które pasują dla obu płci. Mogą mieć też nadruki z przodu w formie prasowanek, które dodają uroku maluszkom.