Budowle z balonów i nie tylko

Z czym jak z czym, ale balony nie kojarzą nam się zwykle z czymś trwałym, stabilnym, z czego można coś zbudować. Całkowicie niesłusznie! Naturalnie, balony foliowe łatwo jest przebić, podobnie jak te gumowe, ale to nie znaczy, że nie możemy z nich zbudować żadnych dekoracji.

Co można robić z balonami?

Balony na weseleBalony na wesele to bardzo popularna metoda ozdabiania sali bankietowej. Z balonów można zbudować bukiety, girlandy balonowe, ułożyć je w kształt serduszka, kwiatów, czy innych weselnych ozdób symbolizujących miłość i trwałość związku. Balony do modelowania przydadzą się, gdy chcemy stworzyć połączone ze sobą obrączki lub wymodelować gołąbki. Budowlą obecna nie tylko na ślubach, ale także w przedszkolach, czy nawet na imprezach plenerowych można zobaczyć łuk stworzony z balonów jako ciekawą formę wejścia. Niektórzy tworzą nawet ogromne rzeźby z balonów, wielkości traktora czy dinozaurów. Takie budowle przyciągną wzrok nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych. Mogą stanowić atrakcyjną dekorację, ustawiona przy wejściu do budynku lub sklepu na pewno zwrócą uwagę wszystkich przechodzących obok. Niektórzy artyści wykorzystujący balony do modelowania potrafią stworzyć ruchome rzeźby z np. obrotową głową, ruszającymi się rękami i nogami itp. balonowe stworzenia to jeszcze nie wszystko. Balony sklep internetowy to także idealna forma do stworzenia scenografii np. do przedstawienia dla dzieci. Na sklep internetowy balony można dostać wiele rodzajów balonów, w dowolnym rozmiarze i kolorze. Dzięki temu możemy zbudować np. słońce, drzewa, kwiaty, domki. Zwykle robi się je z kartonów, więc balony będą miłą odmianą, a po przedstawieniu dzieci mogą je zabrać do domów.

Naturalnie, nie trzeba tworzyć budowli z balonów, żeby zabawią dzieci. Sam balon, użyty jako piłka, może być dostateczną rozrywką i nadaje się do zabaw w sali, na dworze, a nawet w wodzie.