Całoroczny dom z bali opcją dla bogatych ludzi

Tyle ile jest osób, tyle jest też pomysłów na mieszkanie lub dom i jego zagospodarowanie. Każdy z młodych marzy o swoim własnym kawałku ziemi i na nim postawionym własnym domu. Opcją dla tych co posiadają swój kawałek ziemi jest dom z bali. Taki całoroczny dom z bali jest bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłego standardowego domu jednorodzinnego z betonu.

Dom z bala dla bogatych

dom z baliDom z bala jest wykonany z okrągłych drewnianych bali. Jest to technika wykorzystywana przez mieszkańców gór, ponieważ pozwala na utrzymywanie ciepła, a zarazem są trwałe i bardzo solidnie wykonane. Jak wspomniałem takie domy często gęsto są budowane w górach, ale technika poszła już tak do przodu, że takie drewniane domy z bali mogą stanąć w każdym zakątku kraju. Dlatego jest tak często budowany przez naszych rodaków. Kiedyś były domeną ośrodków wypoczynkowych nad jeziorami lub morzem, a teraz można sobie taki dom postawić w ogródku. Jedyną przeszkodą z którą musimy się zmierzyć to kwestie finansowe i zakup ziemi pod dom, ale umówmy się, że o postawieniu takie domu nie myślą osoby, które ziemi nie mają. Jak grzyby po deszczu wyrastają firmy, które specjalizują się w budowie takich domów. Firmy proponują domy w kolorze brązowym lub naturalnym, ponieważ drewniana bala pomalowana na kolor różowy lub fioletowy, bo po ludzku to nie wygląda.

Najczęściej na zamieszkanie w takim domu decydują się osoby, które pracują w korporacjach i mają bardzo dobrą pensję i posiadają jeden niż więcej samochodów, ponieważ takie domy stawia się na odludziu i dla osób bez własnego pojazdu dotarcie do swojego domu będzie utrudnione. Dlatego głupotą z ich strony byłoby mieszkanie w czymś takim, a dodatkowo posiadanie dzieci, które muszą chodzić do szkoły, bo nie wszędzie dojeżdżają przeróżne gimbusy lub inne autobusy dowożące uczniów bezpośrednio do szkół.