Cenny olejek z rokitnika

Zdecydowana większość kobiet kocha ojelki stosowane w pielęgnacji skóry czy włosów, ponieważ wykazują wszechstronne działanie zdrowotne. Potrafią zwalczać wiele dolegliwości i skutecznie poprawiać stan skóry problematycznej.

Stosowanie oleju z rokitnika

oleje z rokitnika syberyjskiegoCoraz więcej osób na stałe wprowadza do diety zdrowe oleje, które także mają zastosowanie w pielęgnacji ciała i włosów. Na pewno stosowanie naturalnych olejków będzie zdecydowanie lepsze niż nawet najdroższych kremów o długim, chemicznym składzie. Oleje z rokitnika syberyjskiego są doskonałym przykładem produktów o wszechstronnym działaniu, które mogą stosować osoby z naczynkową, suchą, wrażliwą czy dojrzałą cerą. Nie bez powodu mówi się na olejek złoto z rokitnika, bo ma piękną złoto pomarańczową barwę i mnóstwo cennych właściwości. Przede wszystkim olejek jest bogaty w witaminę A, B i C, które świetnie wzmacniają odporność oraz bardzo ważne dla naszego zdrowia kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Zawarte w oleju z rokitnika fitosterole neutralizują wolne rodniki, dzięki czemu nasza skóra jest chroniona przed starzeniem. Ponadto olejek można stosować jako serum do twarzy, kurację nawilżającą czy jako składnik domowych kremów lub masek. Posiada on lekki i przyjemny zapach, oraz konsystencję, która szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Olejek wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, a także pomaga w gojeniu ran, dzięki czemu może być stosowany przy trądziku czy skaleczeniach, bo przyspiesza gojenie ran.

Jezeli chcemy w pełni korzystać ze wszystkich cennych właściwości olejku z rokitnika, to koniecznie trzeba kupić oryginalny, ekologiczny produkt, który posiada specjalny certyfikat. Można go dostać w aptece lub w sklepie z ekologicznymi produktami.