Ciepło domowego kominka – wkłady kominkowe Poznań

wkłady kominkoweKominki wracają do łask. Kojarzą się przytulnością, bliskością i rodzinnym ciepłem. Nic tak nie rozgrzewa, jeżeli w chłodny dzień siądziemy przy kominku i napijemy się malinowej herbaty. Nic tak nie nastraja romantycznie jak kolacja we dwoje przy zapalonym kominku.

Aby móc cieszyć się ciepłem i miłą atmosferą, jaką wytwarza kominek musimy mieć do niego paliwo. Najpopularniejsze wkłady kominkowe Poznań to oczywiście drewno. Wydzielający się przy spalaniu drzewa, CO, jest mniej groźny dla organizmu ludzkiego niż związki siarki powstające przy spalaniu węgla. Idealne drzewo na wkłady kominkowe to takie, które jest minimum 2 lata leżakowało w przewiewnym i suchym miejscu. Brykiet wyróżnia się większą gęstością niż drewno i maksymalnym stopniem wysuszenia. Produkowany jest z trocin tarczanych. Zaletami brykietu są wyższa wartość grzewcza, w porównaniu do drewna, dokładne dozowanie, bezpieczeństwo i wygoda podczas palenia. Nie bez znaczenia jest ładne płomienie i równomierny przebieg temperatury. Żar utrzymuje się do 5 godzin. Ilość popiołu jest minimalna. Ciekawostką jest to, że wytworzony w wyniku spalania brykietu popiół można wykorzystać, jako nawóz. Do palenia w kominkach nadaje się również węgiel kamienny, który wciąż jest najchętniej używanym paliwem. Węgiel ma wysoką wartość energetyczną i długo utrzymuje temperaturę.

Temperatura nawet żarzącego się węgla i tak jest dużo wyższa niż temperatura spalania drewna. Jedna tona węgla odpowiada energetycznie 2 tonom drewna i jego produktów.

Leave a Reply