Co musimy zrobić chcąc wymienić okna na okna pcv?

Na pewno udać się do salonu sprzedaży tego typu okien, możemy tam uzyskać bardzo wiele informacji co do wyboru odpowiednich dla nas okien. Na pewno nie powinniśmy kierować się ceną okien, – tanie okna mogą szybciej się zużywać, są często gorszej jakości, często wymiana jest potrzebna o wiele szybciej niż okna lepszej jakości a wcale niewiele droższych. O co większość ludzi pyta podczas wizyty w salonie sprzedaży?

Okna i okna pcv

 

oknaO ilości komór, przyjęło się, że im większa ilość tym lepiej, co jest nie do końca prawdą, ilość komór nie ma znaczenia ponieważ liczy się współczynnik przenikania ciepła przez okno, im niższy tym lepiej, ponieważ utrata ciepła jest o wiele mniejsza. Osobno liczy się ten współczynnik dla szyby jak i dla całego okna, powinniśmy sprawdzić, który jest podany w specyfikacji okna, lepiej opierać się na współczynniku dla całego okna.
Powinniśmy również skupić się na odpowiednim dobraniu profilu pcv. Grubość ścianek profilu ma wpływ na możliwości konstrukcyjne, statykę i wytrzymałość stolarki. Kolejną rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić to z jakiej klasy profilu proponowane są okna, takie dane powinien posiadać sprzedawca, warto o nie zapytać. Powinniśmy też sprawdzić jakiej grubości zbrojenie ma profil, i takie dane powinien posiadać sprzedawca. Kolejna sprawą na którą powinniśmy zwrócić uwagę to okucia, a najbardziej na ilość punktów ryglowania, im więcej tym lepiej. Niezwykle ważnym elementem okna jest klamka, musimy pamiętać, że jest to najszybciej zużywający się element okna. Obecnie odradza się plastikowe klamki, skupmy się raczej na klamkach odlewanych z lekkich stopów metali, sprawdźmy też przez ile cykli posiadają niezawodność działania.

Czy chcemy zakupować roletę wewnętrzną wraz z oknem? Jest to możliwe, dobrze będzie jeśli zakupimy roletę kasetową z prowadnicą wraz oknami i montażem, ale można też zastanowić się nad roletą dzień-noc, którą możemy zakupić w marketach budowlanych o wiele taniej niż w salonach sprzedaży okien pcv. Można też zamontować żaluzje na oknie.