Co przyszykować na wycieczkę rowerową – przyczepka rowerowa croozer

przyczepka rowerowaLato zbliża się wielkimi krokami, warto więc zacząć myśleć o letniej wycieczce za miasto. Najlepiej sprawdza się w takich przypadkach stary, dobry rower – czas najwyższy wyciągnąc go z piwnicy i przygotować do lata.

Poza generalnym wyczyszczeniem go, naoliwieniem oraz sprawdzeniem stanu opon i hamulców, warto też pomyśleć o sprzęcie dodatkowym. Konieczny będzie oczywiście kask rowerowy – nawet jeśli planujemy tylko niedaleką przejażdżkę po bezpiecznym terenie, nigdy nie wiadomo, kiedy może wydarzyć się coś nieoczekiwanego, a kask stanowi podstawową gwarancję bezpieczeństwa. Jeżeli planujemy wycieczkę z rodziną, doskonale sprawdzić się może przyczepka rowerowa croozer – dziecko jest w niej znacznie bardziej bezpieczne niż w siedzisku, nawet gdy osoba jadąca rowerem ulegnie wypadkowi bądź się przewróci, przyczepka przez cały czas stoi stabilnie, a jej konstrukcja chroni dziecko przed wstrząsami. Warto też zaopatrzyć się w amortyzator fox, który znacznie poprawi komfort jazdy, zwłaszcza po nierównym terenie. Udając się na wycieczkę warto zapoznać się z nowymi przepisami drogowymi dotyczącymi rowerzystów – nawet jeżeli planujemy tylko poruszanie się ścieżkami rowerowymi lub drogami, na których nie ma ruchu samochodowego, musimy znać zasady panujące na jezdni.

Warto też zaopatrzyć się w ochraniacze na kolana i łokcie, a już szczególnie wyposażyć w nie dzieci – pamiętajmy, że nawet prosta i bezpieczna ścieżka może stanowić potencjalne zagrożenie, lepiej zatem zabezpieczyć się przed czasem.

Leave a Reply