Czas na oddech

akacje i czas wypoczynku to niezwykle ważny moment w toku naszej pracy i życia zawodowego, nie tylko dlatego, że pozwala nam nabrać dystansu do pracy i obowiązków, ale przede wszystkim pozwala nam na odzyskanie równowagi i sił, które będą nam niezwykle potrzebne w dalszej pracy po powrocie z urlopu. Dlatego też, nie rezygnujmy z możliwości wypoczywania, nie odmawiajmy sobie urlopu, ponieważ możemy w ten sposób nie tylko zmarnować sobie szanse na wspaniały wypoczynek i regenerację sił, ale przede wszystkim, bardzo mocno nadwyrężamy wówczas nasze zdrowie zarówno fizyczne i psychiczne.

8

Wczasy Pobierowo, powodują bowiem, że odpoczywa nie tylko nasze ciało, ale również nasz mózg. Ciało może się w końcu wyspać, troszkę rozleniwić, czy podejmować innego rodzaju aktywności, które w konsekwencji mogą uruchomić innego rodzaju mięśnie, a więc nieco podniosą naszą sprawność i kondycję fizyczną. Natomiast mózg może zacząć w końcu myśleć o znacznie przyjemniejszych kwestiach, o przyjemniejszych sprawach. Nie jest tak bardzo obciążony stresami, lękami i zadaniami, a koncentruje się na sprawach prostszych, znacznie bardziej przyziemnych i banalnych. Myślenie o takich banalnych zagadnieniach powoduje, że właśnie wówczas nasz mózg wypoczywa. Brak negatywnego emocjonalnego zabarwienia myśli powoduje, że znacznie przyjemniej jest je przyjąć i analizować i dopuszczać w ogóle do użytku.

Dlatego też wczasy Pobierowo są tak istotne i ważne. Nie chodzi tylko o chwilową rezygnację z pracy. Przede wszystkim chodzi o regenerację zdrowia, które przez wiele kolejnych miesięcy będzie znów stawiane wobec niezwykle dużych wyzwań. Jeżeli natomiast odpuścimy sobie wczasy Pobierowo, to możemy przeciążyć nasz organizm, doprowadzić go do sytuacji, w której nie daje on rady sprostać, podołać wszystkim zadaniom, jakie przed nim stoją. Nie jest w stanie podjąć wszystkich wyzwań, ponieważ po prostu brakuje mu na to energii, brakuje mu sił. Nie został zregenerowany, nie został odpowiednio zrelaksowany, więc jak może się dalej eksploatować.