Czy drukarnia oferuje druk cyfrowy?

Wizytówki, ulotki, teczki, plakaty, papiery firmowe, notesy, katalogi, kalendarze, naklejki i inne produkty poligraficzne to usługa, która realizują drukarnie. A wszystko to w druku cyfrowym. Drukarnia to nie tylko firma, która zajmuje się wydrukiem ale dba również o projekt graficzny.

Czy druk cyfrowy jest najlepszy?

Liczba drukarni każdego roku ciągle rośnie a to wszystko za sprawa większej roli materiałów poligraficznych i reklama, która zazwyczaj się z tym wiąże. Każda firma dba o swój wizerunek i pragnie, żeby materiały jej dotyczące były na jak najwyższej jakości. Aby tak było musimy poszukać drukarnie, której zaufamy, która profesjonalnie zadba o projekt reklamy. Drukarnia przed wydrukiem przeważnie ma do zaoferowania dwa rodzaje wydruku. Są to druk cyfrowy i offsetowy. Klient jest szczegółowo informowany czym różnią się te wydruki, i ze względu na ilość zamówienia pracownik drukarni podpowiada, która forma będzie bardziej korzystna. ważny jest tez czas w jakim chcemy otrzymać wydruk. Druk cyfrowy bowiem szybciej można zrealizować, ale na większą ilość korzystniejszy jest druk offsetowy. Ten drugi jest wybierany w przypadku gdy niejednorazowo chcemy wydrukować spora ilość takiego samego materiału (ulotki czy papier firmowy). Jeśli skladane zamówienie rozni się i każda strona bądź prawie każda są od siebie inne, wtedy lepszy będzie do wyboru druk cyfrowy.

Jak już wspomniałem na druk offsetowy musimy poczekać minimum 24h, a druk cyfrowy jest wykonywany „od ręki” w zależności od ilości klientów. Tak więc w drukarni wydrukujemy doslownie wszystko i tak naprawdę w każdej ilość. Dzieje się tak dlatego ze konkurencja jest bardzo duza i kazdy klient jest traktowany tak samo. Tak więc wydrukują dla nas ulotki reklamowe. Pozycja cieszaca się dużą popularnością są kalendarze. Dużo osób wybiera go jako prezent ponieważ każdy miesiąc może być sygnowany naszym zdjęciem, i do tego każdym innym. Naklejki to również nie problem dla drukarni w dzisiejszym świecie. Naklejki inaczej nazywają się etykietami samoprzylepnymi.

Te i wiele innych produktów oferują nam drukarnie, więc jeśli potrzebujemy cos wydrukowac to koniecznie musimy odwiedzić drukarnie