Czy kaftaniki z długim rękawem to dobre rozwiązanie?

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że najważniejsze w kwestii ubierania dziecka będzie to, aby zapewnić mu odpowiednią wygodę. Nie da się ukryć, że to właśnie komfort będzie wpływał w znacznym stopniu na jego samopoczucie. W co jednak najlepiej ubrać niemowlaka, żeby faktycznie nie krępować jego ruchów i aby przebieranie było łatwe?

Warto kupić kaftaniki z długim rękawem?

Kaftaniki  z długim rękawemPrzede wszystkim musimy pamiętać o tym, że to właśnie przebieranie dziecka może mu sprawić najwięcej stresu i niekoniecznie jest to dla niego komfortowe. Dlatego właśnie wybierając ciuszki dla niemowlaka powinniśmy patrzeć na ich praktyczność. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że niemowlęta się bardzo często przebiera i jeśli miałoby to za każdym razem być problemem dla nas i dla niego to z całą pewnością nikomu nie wyjdzie na dobre. Pojawia się zatem problem jakiego rodzaju ciuszki wybierać. Pojawia się przeświadczenie, że nie ma nic lepszego jak śpiochy, dlaczego? Oczywiście ich krój pozwala na szybkie przewinięcie dziecka bez zakłócania jego spokoju. Jednak problem pojawia się w momencie, kiedy dziecko się pobrudzi, jak wiemy nie jest to rzadkością. Całkowite rozebranie śpioszków już nie jest takie wygodne. Czy zatem nie lepiej będzie się zdecydować na kaftaniki? W połączeniu z półśpiochami dają naprawdę wiele wygody. Przewijanie dziecka nie stanowi problemu, a i jego całkowite przebranie będzie prostsze. Czy jednak warto będzie wybrać kaftaniki z długim rękawem? Tą kwestię należy rozważyć indywidualnie i dopasować ją do tego jakie warunki mamy w domu i w jakich warunkach aktualnie znajduje się dziecko. W przypadku niemowląt jak najbardziej długi rękaw będzie wskazany. Jednak kiedy dziecko będzie już nieco większe warto będzie zwrócić uwagę na to, czy nie lepiej będzie ubrać dziecka warstwowo. Krótki rękaw w kaftaniku i na to sweterek z długim rękawem.

Kwestia doboru ubrań dla dziecka i długości rękawów jest jak najbardziej indywidualna. Nie ma jednych ściśle określonych zasad, które mówiłyby o tym jak należy ubierać dziecko. Przede wszystkim musimy obserwować dziecko i sprawdzać czy jest mu wygodnie, czy może nie jest mu za gorąco. Od dobrej obserwacji powinniśmy uzależniać to na jakie ciuszki się zdecydujemy. 

Sprawdź https://www.izikids.pl ofertę