Czy ładne kosze metalowe pomogą przy segregacji?

Dbanie o środowisko jest w ostatnim czasie bardzo modnym zjawiskiem. Powstało szereg organizacji wspierających takie działania, a i władze na szczeblu państwowym starają się nas do tego zachęcać instalując ładne kosze metalowe w parkach, ale i przy okazji zmuszać prawnie. Co spowodowało takie nagłe zainteresowanie tematem ekologii?

Solidne i ładne kosze metalowe w każdym parku!

Metalowy kosz ulicznyW miejscach publicznych pojawiają się coraz częściej ładne kosze metalowe z których powinniśmy korzystać. W dużej mierze jest to spowodowane ocieplaniem się klimatu oraz bardzo zanieczyszczonym powietrzem w bardzo uprzemysłowionych obszarach. Odczuwamy to także w Polsce chociażby przy okazji ostatnich świąt Bożego Narodzenia, gdzie termometr wskazywał temperaturę powyżej 10 stopni Celsjusza. Również i smog w południowej Polsce jest zjawiskiem coraz bardziej odczuwalnym dla tamtejszych mieszkańców. Taki rozwój wypadków zaowocował przede wszystkim limitami dotyczącymi ilości emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Fabryki muszą nakładać filtry na kominy, które mają zniwelować wydzielanie szkodliwych gazów. Coraz częściej zalecane jest stosowanie innych technologii grzewczych niż piec węglowy w naszych domach. Coraz częściej zaczynamy korzystać z ogrzewania elektrycznego oraz gazowego, które są zdecydowanie bardziej ekologiczne. Na popularności zyskują także odnawialne źródła energii i coraz częściej korzystamy chociażby z energii słonecznej. Coraz częściej staramy się również dbać o nasze ulice i ładne kosze metalowe czy kosze uliczne stawiane są coraz gęściej, aby możliwie jak najbardziej ograniczyć śmiecenie na ulicach. W miejscach publicznych pojawiają się także kosze do segregacji śmieci, a i my sami w naszych domach musimy je segregować, jednakże robimy to często bardzo niechętnie.

Ekologia dotarła nawet i do posiadaczy psów. W wielu parkach pojawiły się specjalne pojemniki na psie odchody zastępujące ładne kosze metalowe w zakresie wyrzucania psich ekskrementów. Mają one sprawić, że właściciele czworonogów będą bardziej dbać o środowisko i podczas spaceru nie będzie na nas czekała niemiła niespodzianka.