Czy w Łodzi usługi dźwigowe są łatwo dostępne?

Jakiś czas temu pojawiała się niesamowita okazja do kupienia kawałka ziemi. Mieliśmy z mężem w planach budowę domu, jeszcze nie wtedy, ale cena była tak kusząca, że postanowiliśmy skusić się i ją nabyć. Miała sobie stać i czekać, aż przejdziemy na emerytury. Postawiliśmy na niej tylko dwa blaszane garaże.

Do czego można wykorzystać dźwig?

dźwigi łódźCzas budowy domu również nam niepodziewanie przyspieszył. Okazało się jednak, że garaże stoją w miejscu, gdzie miało być oczko wodne. Musieliśmy garaże gdzieś przetransportować. Polecono nam wynajem dźwigu. Byłam, co najmniej zaskoczona, ale jeśli dźwig miał być, to nie mieliśmy wyjścia. Gdyby budowa zaczynała się niedługo, to poprosilibyśmy firmę, która nam stawia dom, by przetransportowała blaszaki. Ale na razie chodziło o kwestie ogrodowe. Nie zostało nic innego, jak przeszukać sieć i znaleźć jakieś dźwigi łódź. Przecież nie my jedyni mamy takie potrzeby. Wpisałam frazę z dźwigiem w wyszukiwarkę i zaskoczyły mnie możliwości. Wyszło na to, że potrzebujemy tylko pieniędzy, bo firm, ze sprzętem budowlanym w Łodzi jest sporo, usług dźwigowych tym samym też, razem z operatorem dźwigu, nic tylko wybierać. Ani ja, ani mąż na tym sprzęcie się nie znamy, a głębsze poszukiwania pokazały nam tylko, że są żurawie leśne, samochodowe i budowlane. Dalej się nie zagłębialiśmy. Mąż wybrał jedną z firm, zadzwonił, powiedział jak sprawa wygląda, zapytał o koszty i umówił się na telefon potwierdzający. Zajęło parę minut, a zdawało się takie trudne.

Gdy byliśmy pewni, gdzie garaże maja być ustawione, mąż zadzwonił ponownie i pod koniec tygodnia, pani ogrodnik mogła oglądać teren, na którym miała działać. Miała pole do popisu, bo teren jest naprawdę duży. Mogły tam być krzewy, kwiaty, oczko z liliami. Wszystkim tym, co piękne, napawałam już w fazie planowania.