Czy warto spróbować zapachowego żwirku?

Wiele osób porównuje posiadanie psa oraz kota pod względem tego, jakie zwierzęta bywają z charakteru. Niezależnie od tego, jakiego zwierzęcia jesteśmy posiadaczami, musimy zapewnić im kilka akcesorium, dzięki którym nie będziemy mieli problemu z pogryzionymi meblami czy innymi zniszczeniami. Oto lista kilku z nich.

Dobrej jakości żwirki dla kotów

żwirek lawendowyKażdy zwierzak powinien mieć w domu czy mieszkaniu kilka wydzielonych miejsc, w których może spełniać swoje potrzeby. Przede wszystkim drapak, dzięki któremu kot nie będzie ostrzył pazurów na kanapach czy meblach. Drapak należy ustawić w miejscu dogodnym dla kota, a w razie potrzeby zmienić jego położenie w mieszkaniu na bardziej dostępny dla zwierzaka. Jeśli chodzi o kuwetę, oczywistym wyborem powinna być łazienka. Dzięki umieszczeniu kuwety w łazience pozbędziemy się roznoszenia nieprzyjemnego zapachu po całym domu, a w szczególności po kuchni. Kluczową kwestią jest też dobranie odpowiedniego żwirku. Wiele osób, które posiada koty od dłuższego czasu, ceni sobie żwirek, który można spuszczać w toalecie. Jeśli na opakowaniu nie ma takie informacji, nie należy tego robić. W przeciwnym wypadku grozi to zapchaniem rur – nie każdy żwirek nadaje się do spłukiwania w toalecie! Popularne są ostatnio żwirki zapachowe. Żwirek lawendowy jest jednym z ulubionych i najczęściej kupowanych. Delikatna lawenda idealnie maskuje nieprzyjemny zapach, przy czym nie jest zbyt intensywna i odurzająca.

Żwirki zapachowe to jeden z lepszych wynalazków naszych czasów. Jest to rozwiązanie, które powinien wypróbować każdy, kto posiada kota i zmaga się z nieprzyjemnymi zapachami po skorzystaniu z kuwety przez kota. Co ciekawe, takie żwirki wcale nie są o wiele droższe od tych bez zapachu, dlatego tym bardziej warto spróbować.