Czy wypożyczanie samochodów się opłaca?

Rynek wynajmu samochodów ciągle rośnie. Wbrew pozorom jednakże jest to dobry biznes nie tylko dla wypożyczalni, ale także dla tych, którzy szukają samochodu do wynajęcia. Największym plusem takiej sytuacji jest brak zmartwień o cokolwiek związanego z autem, oprócz lania benzyny. Wszystkie naprawy i wymiany okresowe są po stronie wynajmującego. Z tego powodu zarówno firmy jak i osoby prywatne często korzystają z usług wypożyczalni.

Wypożyczanie samochodów coraz popularniejsze

Samochody do wynajęciaOkazuje się, że niezależnie czy wynajmuje osoba prywatna czy firma, zabieg ten jest mimo wszystko opłacalny. Firma nie musi kupować samochodu, wydawać fortuny na ubezpieczenie OC, AC, assistance, naprawy, wymiany opon czy oleju. Nie sprawdza się to, jeśli samochodem jeździ się codziennie po kilka godzin, ale w przypadku sporadycznego używania, jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Szczególnie atrakcyjne jest to dla firm o małym budżecie oraz potrzebujących raz na jakiś czas samochodu dostawczego, busa, koparki, czy innego specjalistycznego pojazdu. Najczęściej firma wynajmuje samochód, gdy wysyła pracownika na delegację, gdzie w miejsce przeznaczenia leci samolotem, a na miejscu jeździ samochodem wypożyczonym. Wynajem aut jest także lukratywny ze względu na zwiększone możliwości optymalizacji podatkowej. Samochody do wynajęcia są wbrew pozorom opłacalne także dla osób prywatnych. Mieszkając w mieście z rozwiniętą infrastrukturą, mając blisko do pracy, często zupełnie niepotrzebny jest samochód niepotrzebnie pożerający budżet. Wystarczy wypożyczyć go jedynie wtedy, kiedy jest potrzebny. Po co ma stać na parkingu i się niszczyć. Lecąc gdzieś na wakacje samolotem też najłatwiej po prostu samochód wynająć, zamiast jechać ileś tysięcy kilometrów na miejsce.

Coraz większy popyt na wynajmowane auta sprawił, że nie jest to już burżuazja i luksus dostępny tylko dla bogatych. Nawet jeśli po prostu masz ochotę przejechać się dzisiaj Mustangiem, po prostu go wypożyczasz – przecież nie musisz go posiadać, wystarczy jeden raz. I kolejny, bo pewnie Ci się to spodoba.