Czym jest grafologia?

grafologiaGrafologia jest dziedziną bardzo potrzebną w kryminalistyce. Wykorzystywana jest niekiedy przy diagnozowani chorób w medycynie. Specjaliści twierdzą, że osoby, które są chore na nadciśnienie lub cierpią na schizofrenię, mają nietypowe pismo. Tłumaczy się to tym, że kiedy ciśnienie naszej krwi rośnie, to pismo staje się o wiele cięższe a litery są dużo bardziej widoczne.
Objawy takiej choroby, pokazują się jedynie w niektórych odcinkach czasu, dlatego nie należy tego bagatelizować.
Osoby, które mają zmienne pismo, mogą cierpieć na schizofrenię. Osoby chorujące na tą przypadłość, piszą w taki sposób, że ich pismo jest najpierw pochylone w jedną stronę a w innej chwili w drugą. Specjaliści tłumaczą to, jako swego rodzaju znak, który pokazuje, że chory traci kontakt ze światem rzeczywistym.
Z pisma można wyczytać również inne choroby, a raczej ich pierwsze objawy. Jest to na przykład Alzheimer i Parkinson. Te choroby sprawiają, że osoba cierpiąca na nie, zaczyna pisać nieco wolniej i koślawiej, przez zmiany następujące w ich mózgu.
Grafologia jest użyteczna nie tylko w medycynie. Pozwala ona stwierdzić ważne fakty w chwili, kiedy zostanie znaleziony list pożegnalny. To dzięki niej możemy określić, czy osoba pisząca dany tekst nie została do tego zmuszona. Wtedy pismo jest zupełnie inne. Pozwala to również stwierdzić, czy list pisała właśnie ta osoba, która rzekomo popełniła samobójstwo.
Specjaliści twierdzą również, że dzięki badaniu pisma, możemy rozpoznać, czy mówimy prawdę. Polega to na tym, aby namówić osobę, by przekazała nam swoją odpowiedź za pomocą pisma.

Nie jest to najbardziej skuteczna metoda, jednak pozwala ona niekiedy dostrzec to, że nieprawdziwe fragmenty pisma, są zupełnie inne niż reszta treści.

Więcej na http://www.e-grafolog.pl/