Czym pokryć dach nowego domu?

Budowa każdego domu zaczyna się od fundamentów a kończy na dachu. Solidnie wylane fundamenty to podstawa stabilności budynku, ale to dach pełni w nim najważniejszą funkcję. Dlatego właśnie dach trzeba pokryć solidnym materiałem o jak najdłuższej żywotności. Na blachodachówkę można otrzymać nawet pięćdziesiąt lat gwarancji.

Solidny dekarz doradzi najlepsze pokrycie dachu

krycie dachów warkaWiadomo, że dachu nikt nie kryje samodzielnie – trzeba w tym celu wynająć firmę, która się tym profesjonalnie zajmuje. Korzystając z usług firmy dekarskiej można obniżyć cenę zakupu materiału na pokrycie dachu. Wynika to z tego, że kupno materiału przez dekarza obłożone jest mniejszym podatkiem VAT. W każdym mieście działa wiele solidnych dekarzy oferujących profesjonalne krycie dachów Warka to miasto, w którym z łatwością można znaleźć dekarza z wolnymi terminami. A co się kładzie na dachach nowo budowanych domów? Najczęściej są to dachówki ceramiczne lub coraz popularniejsze ostatnio dachówki cementowe. Bardzo ładnie na każdym dachu prezentuje się również blachodachówka, którą możemy kupić w wersji z połyskiem lub matową. Najtańszym rozwiązaniem będzie blacha płaska, której ceny póki co są jeszcze możliwie niskie. Jeśli buduje się teraz dom to warto się pośpieszyć z zamówieniem materiału na dach. Ceny idą w górę z dnia na dzień, a kupując materiały odpowiednio wcześniej można sporo zaoszczędzić. Dobrze jest znaleźć takiego fachowca, który będzie potrafił doradzić w każdej kwestii.

Wybór materiałów na pokrycie dachu jest dosyć ograniczony, bo w zasadzie do wyboru jest pięć różnych wariantów. Najpopularniejsze do tej pory dachówki są trwałe i solidne, ale blachodachówka jest odporna na wszelką wilgoć i tworzące się z niej zagrzybienia. Zwykła blacha też przetrwa na dachu co najmniej kilka dekad.