Czym powinno się dezynfekować ręce?

Jestem właścicielem dużej firmy, która zatrudnia kilkudziesięciu pracowników. Ostatnio podczas kontroli sanepid zwrócił mi uwagę, że na terenie mojej hali produkcyjnej pracownicy nie mają płynów do dezynfekcji rąk. Nie mogą także w żaden sposób skorzystać z umywalki trakcie przechodzenia pomiędzy stanowiskami na hali. Musiałem jak najszybciej zadbać o ich higienę i zdrowie.

Kupiłem płyn do dezynfekcji rąk

dezynfekcje rąkJeszcze tego samego dnia zdecydowałem się zadbać o dezynfekcje rąk moich pracowników. Udałem się do sklepu medycznego i poprosiłem sprzedawczynię o polecenie mi rekomendowanych środków do dezynfekcji rąk oraz dozowników. Od razu zabrała mnie ona na odpowiedni dział i poleciła wysokojakościowe płyny do mycia rąk. Zapewniła mnie, że świetnie sprawdzają się one w zakładach pracy. W ich składzie znajduje się 70% alkohol, który zapewnia odpowiednią dezynfekcję oraz zwalcza wszelkie wirusy i bakterie. Oprócz tego w składzie znajduje się gliceryna oraz hipoalergiczne substancje zapachowe. Ten rodzaj płynów do mycia i dezynfekcji rąk może być stosowany, nawet przez osoby, które cierpią na alergie skórne. Od razu zdecydowałem się zakupić ten płyn, ponieważ był on dostępny w bardzo niskiej, promocyjnej cenie. Dodatkowo kupując dużą pięciolitrową butelkę, otrzymywałem dodatkowy litr preparatu gratis. Dokupiłem jeszcze dozownik, który gwarantował, że moi pracownicy zawsze użyją odpowiednią ilość płynu.

Już wkrótce przekonałem się, że było to bardzo dobre rozwiązanie. Dozownik okazał się higieniczny i prosty w obsłudze. Płyn do dezynfekcji był wydajny i wysokojakościowy. Moi pracownicy byli bardzo zadowoleni z jego zapachu i konsystencji. Od teraz dezynfekcja rąk jest dla nich przyjemnością, a nie tylko spełnieniem reżimu sanitarnego.