Czym są filmy timelapse?

 

Timelapse to bardzo popularna usługa, która świadczona jest przez profesjonalnych grafików i agencje reklamowe, które chcą skutecznie i innowacyjnie przedstawić działanie firmy, bądź pochwalić się realizacjami. Timelapsy wykonywane były już kilkanaście lat temu, lecz wtedy nie były na tyle popularne, żeby niemal na co dzień je wykorzystywać przy realizacjach filmowych i zdjęciowych.

Wykorzystanie timelapse

film timelapseUchwycenie bardzo długotrwałych procesów zachodzących między innymi w naturze może być bardzo problematyczne z tego względu, że należałoby spędzić z aparatem fotograficznym długie godziny, czy nawet dni, aby móc z łatwością porównać efekt końcowy. Film timelapse w dzisiejszych czasach pozwala na efektywne przedstawienie etapów produkcji, bądź powstawania różnego rodzaju budynków, czy wytwarzania rzeczy w firmie. Firmy bardzo często chcą pokazać sposób działania swoich zakładaów produkcyjnych tak, aby klienci mogli zdać sobie sprawę, z jakich nowoczesnych rozwiązań technologicznych korzystają. W dzisiejszych czasach niemalże każdy ma dostęp do bardzo dobrych jakościowo aparatów fotograficznych, bądź nawet telefonów, które wyposażone w odpowiednie funkcje pozwalają na ich wykorzystanie w bardzo kreatywny i dobry jakościowo sposób. Metodyka timelapse wykorzystywana jest zarówno przez mniejsze firmy, które chcą skutecznie przebić się na rynek dzięki innowacyjnej reklamie, jak i przez większe korporacje, które skutecznie wydają duże budżety w skali roku na działania reklamowe.

Bardzo dobry dobór materiałów marketingowych pozwala firmie na efektywne przedstawienie wszystkich najważniejszych etapów rozwoju w krótkim czasie. Filmy timelapse dzięki nowym urządzeniom są bardzo proste w wykonaniu i pozwalają na efektowne przedstawienie tego, co ważne.

Więcej informacji o timelapse na: https://m8house.com/