Czym z Lublina najtaniej dojechać do Niemiec?

 

Miasta położone najdalej od granicy z Niemcami są z tym krajem świetnie skomunikowane pod względem drogowym. Mamy przecież sieć szybkich dróg i autostrad, którymi można przejechać ze wschodu na zachód naszego kraju. Mieszkańcy wschodniej części Polski wolą podróżować do Niemiec prywatnymi busami niż własnymi samochodami. Dystans jest dość spory, a podróż busem jest najbardziej opłacalna.

Koszt podróży busem z Lublina do Niemiec

busy lublin niemcyPrzykładem miasta położonego na wchodzie, ale bardzo dobrze skomunikowanego z zachodem jest Lublin. Dystans, jaki dzieli to miasto z Niemcami, jest naprawdę spory. Co prawda, do stolicy naszych zachodnich sąsiadów jest to około siedmiuset kilometrów, ale do Niemiec zachodnich dystans ten wynosi już sporo ponad tysiąc kilometrów. Przejechanie takiego odcinka własnym samochodem jest nie tylko kosztowne, ale również bardzo męczące. Dlatego właśnie na podróż wybiera się kursujące codziennie busy Lublin Niemcy. Ceny biletów na przejazd takimi busami zaczynają się od dwustu złotych. Decydując się na przejazd busem można sporo zaoszczędzić. Można również zaoszczędzić sobie sił, które trzeba by przeznaczyć na prowadzenie samochodu na takim dystansie. Wiadomo przecież, że jazda samochodem jest dosyć męcząca. A jazda busem z kierowcą nie męczy wcale, bo możemy wygodnie usiąść w fotelu i podróżować. Jeśli busem jedzie się do pracy to na miejsce dociera się wypoczętym i pełnym sił.

Regularnie kursujące busy i autokary są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dotrzeć do Niemiec jak najtaniej. Wyjeżdżając z Lublina do kraju naszych zachodnich sąsiadów lepiej zostawić swój samochód w garażu. Jeśli policzymy koszty paliwa i eksploatacji samochodu to okazuje się, że podróżowanie tanim busem pozwala naprawdę sporo zaoszczędzić.