Daszki szklane w okapie

Daszek szklany nie musi być tylko przy budynku czy też innym obiekcie. Daszki szklane jak wiemy są bardzo ładne oraz funkcjonalne. Jednym z daszków szklanych są daszki zamontowane w okapach. Takie szkło musi być bardzo wytrzymałe z tego względu, że będzie umieszczone nad kuchnią.

 

daszki szklaneElementy wykończeniowe – daszki szklane

Jest to przeważnie szkło hartowane odporne na pęknięcia oraz zarysowania, ale również na wysoką czy niską temperaturę. Po to właśnie jest okap. Jeśli decydujemy się na okap szklany również możemy wybrać cały wykonany ze szkła. Do dyspozycji mamy również okapy w różnych kolorach. Musimy pamiętać, że takie szkło będzie trochę mniej odporne chyba, że będzie wykonane z kolorowego szkła. Daszki szklane w okapach mogą mieć również kształt półokrągły. Muszą być wtedy odpowiednio wygięte i wykonane z bardzo dobrego szkła. Takie szkło odpowiednio obrobione może być zamontowane przy okapie. Okapy również muszą być zamontowane w bardzo dobry sposób aby podczas gotowania i wydzielania się pary nie mogły spaść. Bardzo modne stały się okapy zamontowane na środku kuchni. Musimy pamiętać aby taki szklany okap był bardzo dobrze zamontowany ponieważ jeśli będzie on używany jako pochłaniacz wtedy cała para będzie pochłaniana w filtr węglowy. Jeśli natomiast okap będzie zamontowany i używany jako wyciąg również trzeba wziąć pod uwagę dobry montaż gdyż do okapu będzie przymocowana rura. Jak wiemy jeśli mamy daszek szklany w okapie trzeba o niego bardzo dbać nawet jeśli jest on czysty. Jeśli nam się zabrudzi musimy go niezwłocznie umyć ciepłą wodą oraz jakimś detergentem. Pamiętajmy aby brudu, a zwłaszcza tłuszczu nie zostawiać na dłuższy okres gdyż może nam się wgryźć i nawet żaden płyn do naczyń czy do mycia szyb nie pomoże nam usunąć tłuszczu.

Pamiętajmy również, że gdy go już umyjemy wysuszmy go dokładnie najlepiej użyjmy do tego ręcznika papierowego. W ten sposób nasze szkło będzie cały czas w najlepszej kondycji. Pamiętajmy, że takie szkło nie jest tanie jeśli chodzi o okapy więc szanujmy trzeba o nie dbać.