Decoupage – jakie farby wybrać?

Ręczne ozdabianie pudełek czy wykonywanie kartek, czyli technika zwana decoupage, cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Wiele osób chce spędzić swój wolny czas w sposób kreatywny. Wystarczy zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze materiały, aby móc samodzielnie stworzyć papeterię albo praktyczny upominek, który równocześnie jest piękny.

Wybór farb do rękodzieła – decoupage

farby do decoupageDecoupage jest techniką bardzo rozbudowaną. Stosuje się ją do wykonywania kartek okolicznościowych, tworzenia dekoracji czy ozdabiania pudełek, które stają się pięknymi szkatułkami na drobiazgi. Jakie materiały są do tego potrzebne? Przede wszystkim przydadzą się nam różnorodne papiery, sznurki, tasiemki, elementy dekoracyjne z metalu czy drewna. Bardzo często łączy się bowiem w tej technice różnorodne materiały, co daje bardzo ciekawy efekt. Wybierając farby do decoupage warto to mieć na uwadze. Dzięki temu możemy wybrać takie, które sprawdzą się na różnych powierzchniach. Wystarczy nam jeden komplet farbek, aby móc urozmaicić swoje dzieła, niezależnie od tego, jakie elementy w nich wykorzystujemy. Dobre farby będą równie dobrze wyglądać na papierze czy drewnie. Wystarczy więc wybrać potrzebne kolory, aby móc się cieszyć trwałymi farbami, które będą nieocenione podczas własnoręcznego wykonywania najróżniejszych dekoracji. Przez długi czas będą one pięknie wyglądać, czyniąc nasze dzieła estetycznymi i niepowtarzalnymi.

Ręczne wykonywanie rzeczy jest bardzo ciekawym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu. Do decoupage będziemy potrzebowali różnorodnych materiałów, jednak pewnie część z nich mamy już w domu. Do tego wystarczy kupić odpowiednie farby, aby móc stworzyć naprawdę piękne rzeczy. Mogą to być kartki, zaproszenia, szkatułki na biżuterię wiele innych.