Dj na wesele – popularny na pomorzu

dj na weselePrzyszłą młodą parę czeka wiele problemów, zanim odbędzie się wymarzone wesele. Żeby odbyło się ono w pięknej sali o dobrej renomie, trzeba ją zarezerwować dużo wcześniej. Niektóre sale rezerwuje się nawet dwa lata wcześniej. Równie ciężko jest o dobry zespół. Coraz częściej młodzi z Pomorza decydują się, że zamiast zespołu, zabawę poprowadzi wodzirej.

To niekiedy zaskakuje rodzinę, no bo jak to dj na wesele? A co z pomorską tradycją. Jednak może to być bardzo dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że wcześniej pozna się tego dja i wspólnie ustali podstawowe warunki. Zwykle dj na wesele jest też nieco tańszy niż wysokiej klasy zespół. Co koniecznie trzeba ustalać, zanim odbędzie się wesele. Na początku dj na wesele powinien określić jaką muzykę będzie grał, jakie to będą utwory.
To bardzo ważne, szczególnie jeśli będą goście w bardzo różnym wieku. Trzeba pamiętać, że wesele to impreza dla wszystkich i wszyscy powinni się bawić. Dlatego też muzyka też powinna być dla wszystkich. . Dobrze jest też ogólnie podać wodzirejowi wiekowy skład gości. Druga ważna sprawa, to czy dj na wesele będzie prowadził oczepiny. Coraz częściej młodzi rezygnują z tego elementu wesela. Jednym z powodów są niezbyt eleganckie, często żenujące konkursy i zabawy, towarzyszące temu starodawnemu obrzędowi.
Warto w rozmowie z djem zapytać, czy i jakie konkursy zamierza przeprowadzić i ewentualnie usunąć te najbardziej żenujące. To pozwoli gościom zdecydowanie się lepiej bawić. Dj na wesele zastępuje często wodzireja. To bardzo ważna rola, bo to wodzirej podrywa gości do wspólne zabawy i decyduje o tańcach i przerwach. Jeśli dj na wesele okaże się sprawnym wodzirejem i na dodatek dobrze dobierze muzykę, to wesele powinno być bardzo udane.

Dlatego warto wcześniej uzgodnić wszystkie wymienione sprawy. I na koniec dość drażliwa sprawa – jak jest z piciem alkoholu. Zdarza się, że muzyka pada, bo muzycy za dużo wypili. Można zastrzec sobie, że alkohol w czasie imprezy będzie dla muzyka wyłącznie w ilości symbolicznej.