Dla pupila

Każdy posiadacz małego lub dużego zwierzaka, chce zapewnić mu komfort życia i podróżowania. Sklep zoologiczny jest miejscem często odwiedzanym przez wszystkich sympatyków zwierząt domowych. Decydując się na zakup kota czy psa należy pamiętać, że zwierzę to będzie często z nami podróżować. Większość zwierząt boi się podróżować samochodem, czy innym środkiem transportu.

Dla dużych psów można zakupić, w każdym sklepie zoologicznym, wygodne szekli. Dzięki nim możemy przytwierdzić psa do fotela, w miejscu, którym zwyczajowo przypina się pasy bezpieczeństwa.

gryzon2Takie rozwiązanie sprawi, że zwierze nie będzie nerwowo poruszać się po całym samochodzie. Dla mniejszych zwierząt właściwe wydają się być odpowiednie transportery. Zwierze jest w nim zamykane i nie ma możliwości swobodnego poruszania się. Transporter dla kota może być wykonany zarówno z tworzywa sztucznego jak i materiału. Ważne jest, żeby zwierzę zostało zaznajomione z transporterem przed podróżą. Najlepiej pozostawić je przy jego legowisku, aby mogło swobodnie spędzać w nim czas. Zabierając kota czy psa w podróż, najlepiej przenieść do transportera jego ulubiony kocyk. Takie zachowanie sprawi, że zminimalizujemy stres związany z podróżowaniem w zamkniętym pomieszczeniu. W sklepie zoologicznym, znajdą dla siebie wiele ciekawych przedmiotów także właściciele mniejszych zwierzątek. Akcesoria dla gryzoni są głównym tematem wśród rzeczy, kupowanych przez właścicieli małych zwierząt. Można wśród nich znaleźć koby witaminowe, gryzaki, a także liczne zabawki – zwłaszcza dla chomików. W sklepie zoologicznym można, przede wszystkim kupić zwierzęta. Wybierając poszczególne sztuki, warto zawracać uwagę na ogólny stan ich zdrowia. Sierść powinna być puszysta i lśniąca. Ponadto warto zaobserwować, jak bardzo ruchliwe są zwierzęta i czy chętnie podejmują kontakt z człowiekiem. Może się okazać, że niemrawe sztuki są zwyczajnie chore. Wystrzegajmy się zakupu takich zwierząt i wybierzmy inny sklep.

Pamiętajmy, że kupowanie w sklepach, które nie dbają o zwierzęta jest wspieraniem tego procederu. Jeśli nie będziemy wspierać ich funkcjonowania, z biegiem czasu zostaną zamknięte, a zwierzęta przestaną być zaniedbywane. Żywe zwierze czuje.