Dlaczego nie warto dokonywać naprawy komputerów?

Komputery a w szczególności laptopy po kilku latach użytkowania potrafią zacząć sprawiać problemów. Jaki jest największy problem posiadaczy laptopów z dedykowanymi kartami graficznymi? O tym w dalszej części artykułu.

Naprawa komputerów w Krakowie może być tania

naprawa komputerówJak wiadomo im coś jest bardziej wydajne, wydziela więcej ciepła tym jego żywotność jest krótsza (jeśli wysokie temperatury utrzymywane są przez dłuższy czas). Na przypadłość awarii kart graficznych zarówno wskutek przegrzania jak i wady fabrycznej szczególnie cierpią układy Nvidii i ATI z lat 2007-2011. Naprawa komputerów kraków z tą wadą nie jest łatwa i tania – w dużej części przypadków konieczna jest wymiana układu. Serwis komputerów bardzo często chce zarobić na tym jak najwięcej i zamiast wymiany uszkodzonego układu przeprowadza się reflow bądź reballing. Reflow jest metodą podgrzania układu przez co uszkodzone połączenia na krótki czas zaczynają znowu działać. Reballing natomiast jest metodą wymiany połączenia pomiędzy układem graficznym a płytą główną (cyny). Tego typu naprawa jest trochę bardziej skuteczna, jednakże także wystarcza na krótki czas. Wymiana uszkodzonego układu to koszt zazwyczaj około 350-500 złotych. W niektórych przypadkach okazuje się, że wymiana układu jest nieopłacalna i taniej i lepiej jest wymienić całą płytę główną na taką wyposażoną w grafikę zintegrowaną. Jest to najlepsze rozwiązanie ponieważ karty zintegrowane raczej nie padają.

Jak widać nie warto bawić się w naprawy uszkodzonych układów graficznych i lepiej po prostu je wymienić. Czasem lepiej wydać jednorazowo trochę więcej pieniędzy niż potem wracać z usterką.