Dobry olej z legalnych konopi

Wiele osób dostrzega zalety stosowania olejów konopnych z kannabidiolem (CBD) już po, około, siedmiu dniach. To jednak dopiero początek, albowiem, większość terapii, prowadzonych z wykorzystaniem tych wyrobów, trwa nie krócej niż 3 – 4 miesiące.

Właściwości lecznicze olejów CBD

olej z konopii indyjskichJak wykazały ostatnio opublikowane wyniki badań, kannabidiol, wykazuje silne właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, jak również przeciwdrgawkowe oraz przeciwwymiotne. Co ważne, ta substancja czynna jest także mocnym przeciwutleniaczem, który, bardzo szybko, oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, jak również eliminuje wolne rodniki, będące odpowiedzialnymi za proces starzenia się skóry. Nie można też zapominać, że naturalny olej z konopii indyjskich to produkt w stu procentach legalny, gdyż w jego składzie nie można zidentyfikować więcej niż 0,2% THC. Oznacza to, że nie mają one właściwości odurzających ani uzależniających, przez co nie muszą być dystrybuowane wyłącznie w aptekach. Trzeba również wiedzieć, że po ich spożyciu można obsługiwać maszyny oraz prowadzić pojazdy, jak również nie występuje, klasyczne dla nielegalnych konopi, otępienie i znużenie. Gdy chodzi natomiast o ceny tych produktów, są bardzo zróżnicowane, gdyż wszystko zależy od zawartości kannabidiolu, oraz od renomy ich producenta. Nie ma się więc czemu dziwić, że znajdziemy oleje za kilkadziesiąt złotych, ale też takie, kosztujące kilka razy więcej.

Konopne olejki CBD są wskazane nie tylko osobom, którym coś dolega, ale też tym całkowicie zdrowym, ale ceniącym sobie profilaktykę. Wszak dowiedziono, że ich regularne przyjmowanie minimalizuje ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje nowotworów, stwardnienie rozsiane, cukrzycę, astmę oraz Alzheimera.