Domki szkieletowe – nowa moda

W dzisiejszych czasach postawienie własnego domu nie wymaga już tak wiele wysiłku jak kiedyś. Nowe techniki, technologie oraz specjalistyczne materiały sprawiają, że można to zrobić nawet w zaledwie kilka tygodni, a przy tym nie będzie to żadna fuszerka. Domy budowane w stylu kanadyjskim i norweskim, a także po prostu drewniane wciąż podbijają nasz rynek. Dzieje się tak dlatego, iż są one ciepłe i łatwe do ogrzania zimą, wykorzystując niewielką energię, a przy tym latem w środku panuje miły chłód.

dom szkieletowyDomki szkieletowe należą do tego typu budynków, które mogą zostać wzniesione bardzo szybko bez straty na jakości. Powstają z ekologicznego i degradującego się materiału jakim jest drewno. Na szkielet domu nakładane jest następnie reszta elementów. Mogą to być lekkie materiały syntetyczne, które odprowadzają wilgoć i zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza lub również po prostu drewno.
Każda praca zaczyna się jednak od projektu. Indywidualne projekty domów opracowywane są wspólnie z architektami. Pracownia projektowa zajmuje się tworzeniem nowych od podstaw zgodnie życzeniem klientów, lecz łatwiej jest przerobić gotowy i istniejący projekt zgodnie ze swoimi potrzebami. W bazie danych wielu firm znajdują się gotowe podstawowe projekty, które są proponowane nowym klientom.
Wybudowanie domu szkieletowego nie zajmuje więcej czasu niż około trzech miesięcy, podczas gdy dom murowany przed wprowadzeniem się do niego musi postać pusty przynajmniej rok. Domki łatwo jest przebudowywać według własnych potrzeb i dokonywać napraw, które są znacznie tańsze niż w tradycyjnym budownictwie.

Gwarantowana przed producenta trwałość osiąga nawet sto lat. Wszystko wymaga oczywiście starannego wykonania oraz precyzji.