Doniczka produkcyjna – jaka powinna być?

Nawet rośliny czasami muszą być teraz uprawiane w dużych ilościach i dotyczy to przede wszystkim przedsięwzięć związanych z dużymi plantacjami lub też szkółkami. W tym drugim przypadku zdecydowana większość przychodów osiąganych na skutek realizacji konkretnej pracy pochodzi ze sprzedaży roślin. Donica produkcyjna na tym etapie może mieć szczególne znaczenie.

Jak właściwie wybrać donicę produkcyjną?

donice produkcyjne szkółkarskieWybieranie tego, co jest ogólnie nazywane donicą produkcyjną, polega przede wszystkim na zwracaniu uwagi na jej wielkość, ponieważ musi być to dopasowane do całkowitych rozmiarów konkretnej rośliny. Wcale nie musi tutaj jednak chodzić tylko i wyłącznie o wysokość tej rośliny, ponieważ istotne różnice mogą dotyczyć także budowy i wielkości systemu korzeniowego, który powinien być w całości schowany w takiej donicy wypełnionej gębą dobrej jakości, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy konkretną rośliny rzeczywiście można długo przechowywać przed sprzedażą. Donice produkcyjne szkółkarskie mają zatem nie tylko dobrze wyglądać, ale też gwarantować odpowiednie warunki, jeżeli chodzi o wilgotność gleby czy jeszcze inne czynniki mające duży wpływ na stan konkretnej rośliny. Do specyfiki tej rośliny i indywidualnych potrzeb dopasowana może być nawet ilość otworów w dnie. W przypadku roślin takich jak wierzby, które lubią wilgotne środowisko, doskonale sprawdzą się donice szkółkarskie pełne, ponieważ tam wypływanie wilgoci nie jest konieczne.

Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na identyczne donice, ponieważ wtedy można łatwo zadbać o elegancki wygląd konkretnego sklepu oferującego takie znakomite produkty. Produkcja szkółkarska w donicach jest zatem przedsięwzięciem wymagającym zwracania uwagi na różne szczegóły. Wtedy zadowoleni klienci będą tam chętnie wracać na kolejne zakupy.