Drzwi do budynków gospodarskich wykonane z różnych materiałów

 

W budynkach inwentarskich, warsztatach stosuje się różnego rodzaju drzwi. Wśród nich największą popularnością cieszą się drzwi inwentarskie. Są to drzwi wykonane z solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia.

Drzwi do budynków inwentarskich skrzydłowe i przesuwne

drzwi inwentarskie producentDodatkowo takie drzwi mają wewnątrz warstwę termoizolacyjną. Jest to zazwyczaj płyta PIR lub pianka poliuretanowa. Dzięki temu można zapobiec wydostawaniu się ciepłego powietrza z pomieszczenia na zewnątrz właśnie poprzez drzwi inwentarskie. Dodatkowo można wybierać różne rozmiary drzwi inwentarskich. Kolorystyka drzwi jest bardzo bogata, ale najczęściej wybierane są standardowe kolory tj. biały, czarny, szary, brązowy. Drzwi mogą być dodatkowo pokryte warstwą materiału imitującego drewno, cegłę, kamień, beton (w zależności od potrzeb klienta). Zazwyczaj drzwi inwentarskie producent zapewnia, że drzwi są zabezpieczone na wypadek pożaru. Rzeczywiście pianka poliuretanowa wewnątrz drzwi nie pali się i nie powoduje rozprzestrzeniania ognia. Drzwi inwentarskie mogą być otwierane w różny sposób – mogą to być zwykłe drzwi skrzydłowe, jeśli na posesji znajduje się więcej miejsca. Jeśli klient chce zaoszczędzić na wolnej przestrzeni, powinien wybrać raczej drzwi inwentarskie przesuwne, które otwierają się na boki. Czasami klienci decydują się na zakup drzwi inwentarskich zautomatyzowanych. Obecnie automatyka do takich drzwi stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Otwieraniem drzwi inwentarskich można sterować pilotem. W drzwiach może znajdować się przeszklenie wykonane z solidnej szyby, by wpuszczać do środka pomieszczeń światło. Z tego rezygnuje się zazwyczaj w przypadku drzwi do budynków hodowlanych. Szkło mogłoby zostać uszkodzone przez zwierzęta – chyba, że znajduje się na odpowiedniej wysokości. Drzwi można zamówić nawet przez internet.