Duży pokój w stylu kolonialnym

Szukając alternatywy do nowoczesnego urządzania wnętrz możemy zastanowić się nad czymś bardziej klasycznym. Współczesne aranżacje są bardzo modne, ale minimalistyczna forma nie każdemu przypada do gustu. Jeżeli należymy do osób, które wolą mnogość dodatków i bardziej dekoracyjny design możemy wziąć pod uwagę styl kolonialny. Wybór ten wcale nie będzie takim złym pomysłem, bo tak urządzone wnętrza modne są już od wielu sezonów i rzadko kiedy się w nich coś zmienia. Dominują tam ciemne barwy i naturalne produkty. Czym jeszcze charakteryzują się meble kolonialne? 

Meble indyjskie – lite drewno

To na co każdy powinien zwrócić uwagę to jest ich waga. Wszystkie szafy, stoły drewniane i witryny ze szkłem są niezwykle ciężkie. Waga takiego jednego przedmiotu możemy sięgać kilkuset kilogramów. Jeżeli nasz pokój dzienny mieści się w bloku z wielkiej płyty, to zamiast całego zestawu mebli powinniśmy raczej zdecydować się tylko na jeden przedmiot. Uchroni to nas przed przykrymi konsekwencjami. Jeżeli jednak mamy dom jednorodzinny, to meble indyjskie – lite drewno spokojnie możemy wstawiać domeble indyjskie - lite drewno każdego pomieszczenia. Obawiając się o konstrukcję budynku w niektórych przypadkach będziemy mogli zdecydować się na meble stylizowane na charakter kolonialny. Niemniej jednak bardziej okazałe są oryginalne meble. Co zatem może znaleźć się w naszym pokoju dziennym? Oprócz kanapy czy całego zestawu wypoczynkowego w salonie możemy postawić stoliki kawowe, dekoracyjne skrzynie oraz komody i szklane witryny. Wszystkie te meble mogą stać w różnych miejscach, nie ma obowiązku stawiania ich na baczność wzdłuż jednej ściany. Jeżeli chcemy uniknąć efektu przytłoczenia, to lepiej jest rozstawić meble po całym wnętrzu. 

Mając w dużym pokoju cały zestaw kolonialny musimy również zwrócić uwagę na oświetlenie i dekorację okien. Taki styl lubi przytulność tak więc grube zasłony i klasyczne firany będą jak znalazł. Do tego wszystkiego dobierzmy jeszcze lampy podłogowe z materiałowymi abażurami. Ten styl lubi także stonowane kolory, każdy odcień bieli, beżu i brązu będzie odpowiednim wyborem.