Dywany do pokoi dziecięcych i młodzieżowych

Pierwszy dywan do pokoju dziecka zazwyczaj kupują rodzice momencie wyposażenia pokoju dla swojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Wtedy kupuje taki, który najlepiej będzie pasował kolorystycznie do całego wystroju i świetnie komponował się z mebelkami dziecięcymi. Jednakże dywan co kilka lat trzeba zmieniać bez względu na to czy w naszym domu mieszkają zwierzęta.

Jaki wybrać dywan dla dziecka?

dywan do pokoju dziecięcegoPraktycznie każdy dywan do pokoju dziecięcego kupimy w sklepach budowlanych i z artykułami do domu. Tam mamy bardzo duży wybór jeśli chodzi o Fasony, wzory oraz kolory Dywanów. Zazwyczaj do pokoju dziecięcego kupujemy grubszy dywan, który będzie pełnił funkcję również izolacyjną. Jest to ważne szczególnie wtedy kiedy mieszkamy na parterze lub po prostu w domu. Dodatkowo bardzo często kupujemy dywany np. dla chłopców auta, a dla dziewczynek księżniczki. Dla starszych dzieci wybieramy bardziej stonowane kolory. Obecnie najmodniejsze są kolory szary, kremowe oraz ciemna butelkowa zieleń granat. Najważniejsze jednak by dywan był duży i Gruby. Na takim dywanie bardzo często dzieci lubią się bawić. Dlatego pamiętajmy o bardzo częstym odkurzaniu i praniu takiego dywanu. Cena za dywan o wymiarach 140 na 2 m to koszt około 200 zł. Oczywiście znajdziemy też dywany za 70 zł lub 500. Wszystko zależy od naszych funduszy oraz od jakości jaką oczekujemy.

Każdy pokój dziecięcy musi być świetnie urządzone. Jeśli mamy  małe dziecko to zazwyczaj są w nim no ilości zabawek i jest on bardzo czyste. Nasze dziecko zaczyna już raczkować i chodzić to zazwyczaj jest trochę więcej bałaganu. Dlatego trzeba pamiętać o częstym myciu podłogi oraz czyszczeniu Dywanów pokoju dziecięcym. Przynajmniej raz na trzy lata wyrzucajmy stary dywan i wymieniajmy go na nowy.