Efektywna polimeryzacja posadzek

Na pierwszy rzut oka wydawać się zawsze może, że posadzki są bardzo wytrzymałe i trzeba się naprawdę starać by doszło do ich uszkodzenia. W rzeczywistości bywa jednak inaczej i czasami nawet upadek czegoś z małej wysokości może posadzkę uszkodzić. W przypadku płytek może dojść chociażby do ich pękania. Na szczęście dostępne są metody pozwalające na zabezpieczanie posadzki. 

Polimery na podłogach 

polimeryzacja posadzekZabezpieczaniem podłóg zaczyna zajmować się coraz więcej firm. Rośnie bowiem zapotrzebowanie na takie usługi. Szczególnie dużym uznaniem cieszy się obecnie polimeryzacja posadzek. Zabieg ten wykonuje się na najróżniejszych posadzkach. Możliwe jest już nawet wykonywanie tego zabiegu na podłodze, na której położona została wykładzina PCV. Najczęściej jednak jest tak, że polimery nakładane są na posadzki betonowe. W takim wypadku koniecznością jest odpowiednie przygotowanie posadzki. Stosuje się do tego zadania preparaty gruntujące. Wnikają one głęboko w posadzkę i dzięki temu po nałożeniu akrylu w późniejszym etapie nie ma problemów wynikających z wsiąkaniem warstwy wgłąb posadzki. Akryl składa się z polimerów, plastyfikatorów oraz rozpuszczalników. Ostatecznie, w finalnym etapie prac na posadzce pozostają jedynie polimery. Natomiast plastyfikatory oraz rozpuszczalniki ulegają odparowaniu. Mówiąc o akrylowaniu podłóg warto wspomnieć, że takie warstwy działają również antybakteryjnie. 

Akryl wyróżnia się przede wszystkim trwałością. Bardzo się trzeba starać by na powierzchni akrylu powstało zarysowanie. Mówiąc o tym materiale koniecznie też trzeba dodać, że jest on antypoślizgowy. Dzięki temu można bez obaw wykonywać różne prace na takiej nawierzchni. Polimeryzacja może zostać wykonana również w jakimś pomieszczeniu w naszym domu.