Filtry do malowania farbami akrylowymi

Kilkakrotnie próbowaliśmy przestawić się na bardziej nowoczesne filtry do komór lakierniczych, aczkolwiek zawsze okazywały się one zbyt drogie jak na ich wydajność. Poprzestaliśmy więc na bardzo tanich, aczkolwiek wydajnych filtrach od firmy Andrea, które sprawdzają się w warunkach warsztatowych bardzo dobrze, i należą do najlepszych w swojej klasie.

Kartonowe filtry lakiernicze

filtry andreaFiltry kartonowe są bodaj najprostszymi i najtańszymi rodzajami filtrów do zakładania w komorach lakierniczych. Z racji prostego wykonania, niedrogiego materiału, często pochodzącego z odzysku oraz dużej skuteczności, bywają one używane znacznie częściej niż droższe, bardziej skomplikowane filtry. W naszym przypadku pod uwagę braliśmy także ich kompatybilność z farbami którymi malowaliśmy. Okazało się bowiem, iż farby na bazie wody są doskonale pochłaniane przez filtry kartonowe, zwłaszcza te które produkowane były przez firmę Andrea, a które przeznaczone były właśnie do malowania farbami akrylowymi na bazie wody, oraz każdym innym rodzajem farby który używa wody jako nośnika. Malowaliśmy takimi farbami niemal wszystkie elementy samochodów czy motocykli, więc w naszym warsztacie takie filtry były idealne. Nie należały one do tanich, nawet jeśli były wersjami przeznaczonymi do dużych ścian lakierniczych, toteż stworzenie zapasu było bardzo tanie i opłacało się bardziej niż bieżąca wymiana filtrów czy inwestycja w droższe, choć nie zawsze wydajniejsze warianty.

Na stronie producenta można było dostać najróżniejsze rodzaje filtrów, w tym i bardziej skomplikowane warianty, oraz oczywiście duże filtry do własnoręcznego dopasowania na wymiar do wielkości danej komory czy ściany lakierniczej. Firma wykonywała również gotowe filtry w wymiarach podanych przez klienta.

Więcej informacji https://andreae.pl