Filtry powietrza – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Urządzenia oczyszczające powietrze są coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób stara się poprawić jakość powietrza w domu i w pracy, broniąc się przed skutkami funkcjonowania w zanieczyszczonym środowisku. Dlatego rośnie świadomość na temat roli oczyszczaczy powietrza, a także filtracji powietrza w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Filtry kompatkowe

filtr kompaktowyRegularne czyszczenie tych systemów, a także wymiana filtrów jest podstawą. Korzystając z nowoczesnych filtrów możemy osiągnąć naprawdę dobrą jakość powietrza. Godny polecenia jest na przykład filtr kompaktowy umożliwiający zastosowanie w miejscach o dużym przepływie powietrza. Tego typu filtr powinien być lekki, łatwy w montażu, wodoodporny, niekorodujący, ogniotrwały i możliwy do utylizacji. W dodatku powinna go charakteryzować długa żywotność. Często spotyka się na rynku urządzenia do oczyszczania powietrza, które są stosunkowo tanie, ale okazuje się, że wymagają częstej wymiany filtrów i przez to eksploatacja tych urządzeń jest bardzo droga, a nie o to w tym wszystkim chodzi. Dlatego niejednokrotnie lepiej zainwestować w droższe i zdecydowanie lepsze jakościowo urządzenia z doskonałym filtrem, który skutecznie oczyści powietrze i jednocześnie będzie wymagał wymiany nie częściej niż co kilka lat. Dobry filtr wyłapie nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym pyłki i alergeny, a do tego może też pochłaniać zapachy dzięki wkładom węglowym.

Wybierając filtry powietrza warto zwrócić uwagę na to, czy spełniają one nasze wszystkie oczekiwania, a nawet specyficzne potrzeby. Pamiętajmy, że czyste powietrze sprzyja dotlenieniu, a tym samym zdrowiu, koncentracji i wysokiej jakości snu. Jest to szczególnie ważne dla alergików, osób starszych, dzieci, ale też dla każdego z nas.