Folia rolnicza w produkcji ogrodniczej

 

Ogrodnictwo i rolnictwo to pokrewne dziedziny, połączane siecią podobieństw i analogii. Jednym z takich punkt wspólnych okazuje się być troska o wydajność plonów i ochrona upraw przed czynnikami klimatycznymi, chemicznymi oraz biologicznymi, w tym odstraszanie szkodników.

Zachęcamy do zakupu folii rolniczej

folia rolniczaZastosowanie folii rolniczej to ciekawy pomysł i uniwersalne rozwiązanie w procesie produkcji rolniczej i ogrodniczej. Od dawien dawna znane są uczniom szkół podstawowych sielankowe obrazki z widokiem domku na wsi, z ogrodem lub obszernym sadem. W tle często jawi się tunel foliowy sporządzony z dobrej gatunkowo i wytrzymałej folii. Jest to stary sposób zapewnienia warunków cieplarnianych uprawom roślin i sposób na przyśpieszenie ich wzrostu. Tak często stosowana jest właśnie folia rolnicza. Często ogrodnicy stosują folię w celu otulenia zawiązanych owoców i aktywacji ich dojrzewania. Niekiedy stosuje się fragmenty foliowe do osłaniania gleby przed nadmiernymi opadami deszczu czy śniegu lub przed inwazją szkodników – motyli, pajęczaków czy mrówek. Ważne jest częste czyszczenie i dezynfekcja folii, w celu  zakażenia grzybami i rozwoju pleśni. Patogenne gatunki pleśniaków mogą powodować ogromne straty w produkcji ogrodniczej i zaniżanie plonów. Zakup folii rolniczej jest możliwy w sprzedaży bezpośredniej oraz internetowej. Należy podać zawsze dokładne wymiary czyli długość i szerokość w metrach.

Przestawiona technologia ogrodnicza jest doskonałym rozwiązaniem w rolnictwie i uprawach warzyw takich jak ogórki, kalafiory czy pomidory. Zastosowanie folii w uprawach rolnych rokuje na przyszłość obfitymi zbiorami i lepszą jakością warzyw. Również sadownictwo stanowi obszar, gdzie można wprowadzić folię rolniczą  do osłony owocujących jabłoni, śliw czy grusz. Również orzech włoski dobrze toleruje otulanie pni folią rolniczą w okresie zimowym.