Folia stretch – do konfekcjonowania w handlu

Producent folii stretch oferuje folię, która nadaje się do konfekcjonowania i przewijania na folię ręczną. Taka folia pozwala zabezpieczać produkty o nieregularnych kształtach, ale równie dobrze sprawdza się w przypadku produktów, które należy zabezpieczyć w pudełkach na czas transportu. Wówczas przydaje się także taśma pakowa, która dodatkowo zabezpiecza opakowanie, zaś folia stretch unieruchamia przewożony transport czy zmagazynowane produkty, jednocześnie oszczędzając powierzchnię.

producent folii stretchNajczęściej wykorzystywaną folią jest folia stretch jumbo. Jej głównym atutem jest niska cena oraz rosnące zapotrzebowanie na jej wykorzystywanie. Ze względu na oferowane parametry folia świetnie się sprawdza w przemyśle, idealnie zabezpiecza towary w czasie transportu, jest także wykorzystywana w placówkach handlowych i magazynach.
Folia stretch oferowana jest jako folia w kilku kolorach – od przezroczystej, poprzez białą, niebieską aż po folię w kolorze czarnym. Dostępne folie stretch mają również zróżnicowaną grubość i rozciągliwość. Najczęściej spotykana folia ręczna jest raczej folią cienką i o przeciętnej rozciągliwości, ale sama folia stretch może mieć grubość od kilku mikro centymetrów do ponad 30 mikro centymetrów, a jej rozciągliwość może sięgać do nawet 300 %. Standardowa szerokość takiej folii sięga do 500 mm, od 250 mm w przypadku folii stretch jumbo do około 400 mm w przypadku pozostałych folii stretch.

Wszystkie wspomniane parametry folii wpływają także na wielkość oferowanych folii, które wraz z tulejami ważną od 14 do 18 kilogramów. Dla zwiększenia komfortu użytkowania folii producenci zalecają jej konfekcjonowanie, które ułatwia wykorzystywanie folii w codziennym kontakcie z produktami w sklepach czy w magazynach.