Fotografia dziecięca – wyzwanie dla fotografa

Każdy kto chociaż trochę liznął fotografii z pewnością wie, że najtrudniejszą jej dziedziną są zdjęcia dzieci. Jest to bowiem prawdziwe wyzwanie dla każdego fotografa, gdyż nie łatwo jest zachęcić dzieci do współpracy, a zwłaszcza te najmłodsze.

Łódzka fotografia dziecięca nie jest łatwa

fotografia dziecięcaOczywiście nie chodzi tutaj o zdjęcia na chrzest wykonywanych w kościele i przed kościołem, a profesjonalne sesje zdjęciowe zamawiane przez rodziców. Nie tylko trzeba mieć oryginalny pomysł, ale także potrafić dziecko ułożyć tak, aby jak najlepiej prezentowało się na zdjęciach. Często w tego typu fotografii pomija się rodziców. Sesja noworodkowa polega głównie na uwiecznieniu dziecka w pierwszym okresie jego życia. Aby jednak podobała się ona rodzicom trzeba mieć dobry pomysł na zdjęcia dzieci, a dodatkowo mieć cierpliwość i sprawne oko, aby uchwycić to co najpiękniejsze czyli uśmiech dziecka. Każdy kto miał przyjemność obcować z noworodkiem wie, że jest to naprawdę duże wyzwanie. Oczywiście każdy fotograf dysponuje wieloma akcesoriami urozmaicającymi i ubarwiającymi zdjęcia, typu małe mebelki, koszyki ozdobne, chusty, opaski, czapeczki, krawaty, tabliczki z napisami i wiele innych. Jednak nawet ogrom akcesoriów nie gwarantuje dobrego zdjęcia noworodka jeśli fotograf nie posiada odpowiednich umiejętności. Fotografia dziecięca łódź to nie łatwa bajka i nie każdy się do niej nadaje.

Fotograf idący w tym kierunku musi być spostrzegawczy, kontaktowy, umieć rozmawiać i obserwować. Oczywiście przy starszych dzieciach zawsze pomocny z pewnością okaże się jakiś słodki as w rękawie.