Gdy w domu pojawia się dziecko – pojawiają się zakupy

wózek wiklinowyNarodziny dziecka zawsze są wydarzeniem przełomowym w życiu rodziców. Kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny, nasze życie diametralnie się zmienia. Pierwsze miesiące są jednocześnie czasem, kiedy nasze dziecko potrzebuje naszej bliskości. Dlatego też w domu pojawiają się nowe sprzęty i urządzenia a także meble, które pozwolą nam lepiej naszym skarbem się zaopiekować.

Powrót do tradycji
W opiece nad dzieckiem mamy wiele pomocy. Wiele z nich jest wytworem naszych czasów. Wiele idzie za pędzącą modą. A są też i takie, które nie zapominają o najlepszych tradycjach. Przykładem mogą być kosze dla niemowląt czy wózki wiklinowe. Wykonane z wikliny, materiału nieco już zapomnianego, stanowią nie tylko rozwiązania funkcjonalne, ale również niezwykle eleganckie. Zacznijmy jednak od funkcjonalizmu. Dobrze wiemy, że małe dziecko chciałoby być ciągle obok mamy a i ona woli mieć je na oku, kiedy wykonuje inne domowe czynności. Jednocześnie dziecko takie praktycznie cały czas leży, więc w grę wchodzi jedynie coś, co w czym będzie mogło jednocześnie leżeć. I tu kosze dla niemowląt sprawdzają się idealnie. Pozwalają dziecku leżeć, a jednocześnie są niezwykle mobilne i można się z nimi po mieszkaniu przemieszczać. A jeśli chodzi o kwestie estetyki, to należy podkreślić, że wiklina jest materiałem doskonale harmonizującym z innymi materiałami. Z niej można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Delikatność i elegancja
Wiklina jako materiał jest niezwykle delikatna i elegancka. Dlatego też wózki wiklinowe to rozwiązania cieszące się niezwykłą popularnością. A jeśli mowa o estetyce, to niewątpliwie wyróżnia się nią także białe łóżeczko. Jest ono niezwykle delikatne i z pewnością spokój, jaki ma w sobie biel, udziela się także dziecku. A poza tym biel jest kolorem uniwersalnym, który swojej szlachetności nigdy nie traci.