Hydrofobizacja betonu na podjazd

  Podczas budowy domu zostało nam jeszcze sporo betonu. Nie wiedzieliśmy co z nim zrobić, a szkoda byłoby się go pozbywać, skoro już jest wyrobiony. Co prawda na podjazd do garażu chcieliśmy położyć kostkę brukową, ale skoro został beton to podjazd można także wylać. Z pewnością będą to oszczędności i prace zostaną szybciej wykonane.

Hydrofobizacja betonu i odporność na deszcz

skuteczna hydrofobizacja betonuJednak dowiedzieliśmy się, że beton z czasem może pękać pod wpływem wody. Wiadomo, że na pojazd będzie padał deszcz i śnieg, lód będzie topnieć, więc podjazd będzie miał stały kontakt z wilgocią. Już zaczynaliśmy się zastanawiać nad tym czy podjęliśmy złą decyzję odnośnie wylewanego podjazdu. Może trzeba było jednak nie oszczędzać i wybrać kostkę brukową? Potem jednak przeczytaliśmy, że beton można zabezpieczyć przed działaniem wody. Potrzeba była nam zatem skuteczna hydrofobizacja betonu. Używa się do niej specjalnych substancji, dzięki którym woda po betonie spływa, a nie na nim zostaje. Co najważniejsze, beton nie będzie pękał, a woda nie będzie się dostawała w jego szczeliny. Okazało się, że taka hydrofobizacja może zostać wykonana na podejście, a całość zajmuje dosłownie chwilę, bo trzeba jedynie równomiernie nanieść substancje zabezpieczające beton. Przyjechała do nas ekipa, która szybko się tym zajęła. Całość wykonywana jest natryskowo, więc beton jest dokładnie zabezpieczony, substancje wynikają nawet w załamania i pory betonu, a całość szybko wysycha i gotowe. To dobre rozwiązanie problemu.

Dzięki temu że znaleźliśmy usługę hydrofobizacji betonu nasz podjazd jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Deszcz i śnieg są mu niegroźne, a podjazd możemy myć nawet wodą z węża ogrodowego. Woda pod ciśnieniem również nie naruszy struktury betonu.