Iluzja najwspanialszym pokazem magii

Magia pociągała wielu ludzi już od zarania dziejów, niepohamowany pęd ku mistycznej mocy, która potrafi kształtować rzeczywistość wedle woli dzierżącego ją mędrca. Wielu odnalazło zgubę na tej drodze innym się udało, w pewnym sensie.

Pokaz magicznej iluzji

iluzjonista pokazyCiężko byłoby zliczyć wszystkie ofiary inkwizycji, które poniosły śmierć pod zarzutem uprawiania czarnej magii lub bycia czarownicą. Zdecydowana większość tych oskarżeń była bezpodstawna, a reszta to zwykła pomyłka prawdziwej wiedzy i umiejętności z magią. Kiedy skończyły się mroczne czasy średniowiecza, nagle magia stała się nauką, a niegdysiejsi szarlatani i magowie, humanistami i wynalazcami. Dzisiaj nikt już nie bierze na poważnie magii i wszelkie przejawy mistycznych mocy są albo racjonalizowane albo demaskowane jako próba oszustwa lub żartu. Są jednak ludzie, którzy nie porzucili wiedzy w magię, co więcej żyją z niej na co dzień, mowa o iluzjonistach, a magiczna sztuka którą władają to nic innego jak iluzja. Przechadzając się niedawno po ulicy natknąłem się na ciekawy szyld, na którym było napisane: iluzjonista pokazy. Wiedziony czystą ciekawością wstąpiłem do ów lokalu, który to był na transparencie wskazany. To co przeżyłem na miejscu trudno jest opisać, czułem się jak jakiś mały chłopiec który trafił do świata magii i mistycznych mocy, czułem się jakby wszystko było możliwe, a wszystko to za sprawą osoby na scenie, magika, iluzjonisty. Znikające przedmioty które po chwili pojawiały się w miejscach do których nie miały prawa dotrzeć, ani same ani z pomocą kogokolwiek. Zwierzęta pojawiały się znikąd, a kolejność kart w potasowanej talii nie była żadną tajemnicą dla magika. 

Spektakl, który miałem okazję ujrzeć był pierwszym ale nie ostatnim pokazem magii jaki widziałem. Stało się to swoistym hobby i pasją, nie samo uprawianie iluzji, lecz uczestniczenie i oglądanie jej.