Izolacja poddasza co będzie najlepsze?

Mój dom ostatnio przestał być tak ciepły jak dawniej. Byłam załamana, bo przecież musieliśmy ciągle biedni marznąć. Nie podobało mi się to zupełnie. W domu musi być zawsze ciepło. Wiedziałam, że jest to wina niezbyt dobrej izolacji.

Izolacja poddasza pianką poliuretanową

izolacja poddaszaDom był już bardzo stary, a więc nie było co się dziwić, że coś jest nie tak. Dawniej nieco inaczej się przeprowadzało izolacje. Nowoczesne izolacje natryskowe nie były wtedy znane, więc nie dziwiliśmy się wcale, że nasz dom wygląda nieco marnie pod względem swojego ciepła. Cóż, trzeba było coś z tym zrobić i doradzono nam właśnie, aby wykonana była najlepsza izolacja poddasza przez firmę semida.eu. To właśnie poddasze bowiem było tym miejscem, z którego uciekało nam najwięcej ciepła. Zrobiliśmy odpowiednie badania, które wykonał specjalista. Chodził ze specjalnym przyrządem i na koniec nam powiedział, gdzie są te obszary, przez które umyka nam ciepło albo wchodzi do środka zimno. Dzięki temu wiedzieliśmy, gdzie trzeba zrobić nową izolację w pierwszej kolejności. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową stało się naszym priorytetem przed wszelkiego rodzaju innymi pracami remontowo-budowlanymi, które chcieliśmy wykonać. Interesowała nas bowiem cena, jaka będzie konieczna do zapłacenia i wiedzieliśmy, że izolacje natryskowe na pewno nie będą takie tanie. Musieliśmy więc podejść do remontu bardzo rozsądnie, żeby zaraz nie brać jakichś zbędnych kredytów, bo później jest bardzo trudno je spłacać.

 

Lepiej postawić na solidność i robić jedną rzecz naraz. Nie chcieliśmy mieć nic uczynionego byle jak. Woleliśmy zatrudnić prawdziwego fachowca i dać mu zarobić, a potem będziemy się martwić o inne rzeczy.