Jak chronić koty przed kleszczami?

Zbliżający się okres wiosenny niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw dla naszych pupili. Kociaki, które spędzają czas na dworze, mogą być narażone na złapanie kleszcza przenoszącego niebezpieczne choroby. Aby skutecznie chronić naszego zwierzaka przed tymi pasożytami, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. Podpowiadamy, jakie produkty należy stosować, aby zapewnić odpowiednią profilaktykę.

Polecane produkty na kleszcze

ochrona przeciw kleszczom dla kotaKleszcze są niebezpiecznymi pasożytami, które przenoszą choroby groźne nie tylko dla zwierząt, ale i ludzi. Aby nasze pupile były w pełni bezpieczne, warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie już na początku wiosennego okresu. Najpopularniejszymi produktami, na które się decydujemy, są preparaty typu spot-on, które stosuje się bezpośrednio na skórę czworonoga. Do tej grupy zaliczamy wszelkiego rodzaju krople, spraye czy zasypki. Dobór odpowiedniego preparatu powinien być skonsultowany z weterynarzem, a dawka dobrana do wagi psa. Ochrona przeciw kleszczom dla kota to także specjalna obroża nasączona preparatami, które likwidują nieproszonych gości. Aby produkt był skuteczny, nasz zwierzak cały czas musi go nosić. Obroże są wodoodporne, dlatego też nie musimy martwić się ewentualnym zamoczeniem. Do grupy preparatów przeciw kleszczom zalicza się także szampony odstraszające. Warto wspomnieć, że są one raczej wsparciem, niż głównym środkiem zwalczającym, dlatego też dla większej ochrony warto połączyć je z kroplami lub obrożą.

Kleszcze to jedne z najgroźniejszych pasożytów, które zagrażają naszym kotom. Aby zapewnić pupilom należytą ochronę, warto stosować profilaktyczne preparaty o działaniu odstraszającym i likwidującym. Jeżeli zależy nam, aby nasz kot cieszył się zdrowiem, warto zainwestować w specjalne krople, spraye, obroże lub szampony przeciw kleszczom.