Jak dbać o sierśc psa?

pielęgnacja psówPielęgnowanie psiej sierści to przede wszystkim ciężka praca, w przypadku psów o długiej sierści, jak np. collie. Psy te posiadają wspaniałe owłosienie, jednak zaniedbanie prowadzi przede wszystkim do jego kołtunienia oraz osadzana się grudek brudu. jak skutecznie dbać o skórę naszego pupila?

Przede wszystkim konieczne jest chodzenie do weterynarza – poza klasycznym sprawdzaniem stanu zdrowia wspomoże on w wyborze odpowiednich środków jakie wymaga pielęgnacja psów, zarówno sierści, jak i skóry psiej.. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku zwierząt często wychodzących na dwór – na ich skórze mogą zaląc się liczne pasożyty, które również są nosicielami różnorodnych chorób. Aby tego uniknąć, pierwszym krokiem jest oczywiście dbanie o to, aby pies poza własną obrożą posiadał również obróżkę owadobójczą. Tego typu akcesoria kupić można już za 10 PLN w sklepach zoologicznych. Ich skuteczność jest bardzo duża – podczas spacerów możemy być pewni, że pies nie przyniesie do domu pasożytów. Ich wadą jest bardzo intensywny zapach, który może niektórym przeszkadzać. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie skoncentrowanych kropel, które aplikuje się psu pomiędzy łopatki – nie ma on możliwości zlizania tego typu specyfiku jednak jest on bardzo skuteczny. Weterynarz może również zalecić inne środki, które wydawane są na receptę. W przypadku posiadania pasożytów niezbędne jest stosowanie środków owadobójczych, np. szamponów, które także dostępne są w sklepach zoologicznych. Psi fryzjer to tylko jedna z opcji, umożliwiająca lepszą kontrolę nad stanem skóry naszego pupila.

W coraz większej ilości polskich miast funkcjonują zakłady psiej piękności, których oferta to przede wszystkim piękne strzyżenie, ale również mycie, czesanie, układanie sierści. Coraz więcej salonów oferuje również stosowanie środków owadobójczych, które stanowią doskonałe zabezpieczenie oraz pomoc przy leczeniu działalności psich pasożytów. W szczególności mowa tu o pchłach, kleszczach oraz larwach niebezpiecznych owadów.