Jak działa olejek z marihuany?

Kannabidiol (CBD) to jeden z ponad stu kannabinoidów, jakie naukowcy zidentyfikowali w konopiach. Działanie części z nich jest jeszcze niepoznane, natomiast medyczna literatura, traktująca o terapeutycznym zastosowaniu tych substancji czynnych, jest dość obszerna.

Dobry olej z legalnych konopi CBD

olej konopny 20Wszystkie badania dotyczące właściwości kannabidiolu potwierdzają, że ma on działanie przeciwnowotworowe, przeciwwymiotne, przeciwdrgawkowe, przeciwpsychotyczne, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Jak więc łatwo się domyślić, że jest on stosowany terapeutycznie i doraźnie w wielu chorobach i dolegliwościach. Jednym z przykładów silnie i szybko działającego wyrobu, jest olej konopny 20%. Jego zaletą jest też cena, albowiem za opakowanie, zawierające 10 ml wyrobu, zapłacimy, około, stu trzydziestu – stu pięćdziesięciu złotych. Wszak wiele zależy od renomy producenta, a na rynku jest ich, naprawdę, wielu. Wliczając w ich grono także rodzimych, których ujawnia się coraz więcej. To oczywiście dobry znak, bo większa konkurencja wśród producentów oznacza dla konsumenta niższe ceny. Stało się to zresztą faktem, albowiem oleje tanieją z roku na rok. Będzie się to działo tylko do pewnego momentu, toteż nie ma co liczyć na większe, jednorazowe, spadki cen. Olej konopny 20% CBD, podobnie, jak inne produkty, nie może zawierać więcej niż 0,2% THC, toteż nie wykazuje właściwości odurzających i nie czyni zależnym, nawet przy długoletnim przyjmowaniu.

Przyjmowanie olejów CBD jest całkowicie bezpieczne, nie tylko z uwagi na śladową zawartość THC, ale też ze względu na fakt iż kannabidiolu nie da się przedawkować. Bowiem ta substancja czynna może być wchłaniana tylko w ograniczonej ilości, toteż nie ma sensu przyjmowanie dawek większych od zalecanych.