Jak najlepiej dostać się busem do Niemiec?

 

Mam zamiar wyjechać za granicę w celu poszukiwania pracy sezonowej. Nie chce przepłacać i lecieć samolotem, bo wiem, że jest to nieopłacalne na tak krótkiej odległości. Wydawanie niezarobionych pieniędzy to nie dla mnie, dlatego zaczęłam poszukiwać przewoźnika, który zabierze mnie do Niemiec o wiele taniej.

Busy jako tanie sposoby na przejazd

busy do niemiec mazowieckieOd zawsze chciałam wyjechać za granicę, by choć na chwilę zobaczyć jak się żyje w obcym kraju. Nie wiedziałam tylko, że nie swoją pierwszą podróż odbędę do państwa ze stolicą w Berlinie. Poszukiwanie odpowiedniego przewoźnika rozpoczęłam od Internetu. Wśród najczęściej polecanych firm zajmujących się transportem osób prywatnych w moim województwie wyróżniała się jedna firma. Po zapoznaniu się z ich ofertą zdecydowałam się na najtańszą i z przystankiem położonym najbliżej mojego mieszkania firmę oferującą busy do Niemiec mazowieckie jako województwo może się pochwalić mnogim wyborem wielu przewoźników, jednak wolę jechać przez Sierpc, gdyż w ten sposób mogę zabrać się z koleżanką. Wspólnie będzie nam raźniej, nawet jeżeli nie będzie chciała zostać tam na stałe. Szybko skontaktowałam się z biurem, a dokładnie z panią z biura obsługi klienta, która ochoczo odpowiedziała na moje pytania i dzięki niej nie martwię się o bezpieczeństwo podczas przyszłej podróży. Cieszę się, że wracając nie będę musiała szukać odpowiedniego przystanku skąd mnie zabiorą, tylko kierowca przyjedzie wprost pod moje drzwi.

Już nie mogę się doczekać, kiedy będę jechała na Zachód. Spakuję się tylko w dwie walizki i bagaż podręczny, gdyż nie tyle toreb mieści się w darmowym limicie. Do tego, nie chce zabierać zbyt wiele, bo wiem, że wracając do Polski będę miała o w wiele więcej rzeczy – niezależnie na ile tam zostanę, chcę swoich najbliższych obdarować skromnymi pamiątkami.