Jak nie wpaść w pułapkę nudy i banalności? – szklane panele

Nuda i banalność to coś najgorszego co może nas spotkać. Nudne wnętrza, w których źle się czujemy, nudne otoczenie, nudne kolory – trzeba z tym walczyć a najlepiej w ogóle nie dopuszczać do tego, aby nas otaczały. Urządzając swoje własne mieszkanie czy dom powinniśmy stawiać na przemyślane projekty, na takie które realnie się nam podobają.

Szklane panele i szkło dekoracyjne – nowoczesność w aranżacji wnętrz

panele szklaneNie powinniśmy bać się nowoczesności oraz jakiś eksperymentów. Wręcz powinniśmy być otwarci i przyjmować to, co daje nam współczesna architektura i możliwości. A dzisiaj wszyscy designerzy i projektanci wnętrz stawiają na… szkło. Szklane płyty, szklane kafelki – właściwie dzisiaj wszystko można z niego zrobić. Najczęściej szklane płyty są wykorzystywane żeby tworzyć z nich szklane panele, nadruk na szkle, druk na szkle, szklane balustrady. Da się to zauważyć szczególnie w tak zwanym nowym budownictwie.
Nowoczesne bloki mieszkalne właściwie już wszystkie mają na przykład szklane balustrady zewnętrzne. Wygląd to po pierwsze bardzo estetycznie – szkło bardzo ładnie stapia się z kolorem tynku na ścianach – całość to taki minimalistyczny styl w bardzo dobrym wydaniu i w bardzo dobrym guście. Do środka także puszczamy szkło. Tworzymy z niego także balustrady, tyle że te wewnętrzne. Szklane płyty świetnie współgrają na przykład z dębową podłogą. Ciężka i ciemna niejednokrotnie podłoga nie gryzie się z niewidocznym niemal szkłem. Można wręcz odnieść wrażenie, że nie posiadamy w domu barierki przy schodach. Na szczęście jest to tylko wrażenie, bo w rzeczywistości posiadamy bardzo trwałą i solidną barierkę, tyle że ze szkła właśnie.

Pewnie wielu ma obawy przed tym czy takie szkło jest w ogóle wytrzymałe i odporne na przykład na jakieś uszkodzenia czy na intensywną zabawę dzieciaków? Otóż odpowiedź jest prosta – tak. Wszelkiego rodzaju szklane panele, nadruk na szkle, druk na szkle, szklane balustrady wykonywane są w taki sposób, aby zapewniać wszystkim ich użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. Nie ma się więc co martwić, że cokolwiek się rozbije czy pęknie w najmniej oczekiwanym momencie i bez naszej pomocy.